Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Explosie bij Poolse supermarkt in Lelystad

Explosie bij Poolse supermarkt in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Bij een Poolse supermarkt in Lelystad is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Rond 03.30 uur was er bij een pand aan de Snijdershof in Lelystad een harde knal te horen. Door de explosie is "de voordeur van het pand eruit geknald", aldus een politiewoordvoerster. De toedracht en verdere schade worden onderzocht. Er is nog niemand aangehouden.

Bij het pand werd een nog onbekend voorwerp tot ontploffing gebracht, wat zorgde voor een harde knal. De politie vermoedt dat er meerdere daders bij betrokken zijn. Zij gingen na het forceren van de deur de supermarkt in, onduidelijk is of er iets is meegenomen. Daarna zijn de daders te voet in onbekende richting gevlucht.

Poolse supermarkten zijn vaker doelwit van aanslagen geweest waarbij geïmproviseerde explosieven werden gebruikt. Een verband tussen een eerdere reeks aanslagen en de meest recente explosie in Lelystad is maandagochtend door de politie nog niet gelegd.

Zware explosies

In december vorig jaar en in januari waren er zware explosies bij Poolse supermarkten in Aalsmeer, Heeswijk-Dinther, Tilburg en twee keer in Beverwijk. Deze veroorzaakten veel schade en gevaar voor de omgeving. Tot nu toe heeft de politie vijf verdachten op het oog, vier van hen zitten vast. De vijfde zou gevlucht zijn naar het buitenland toen zijn voorarrest werd opgeheven.

Maandag begint ook de inleidende zitting tegen een van de verdachten, een 26-jarige man uit Amsterdam, die er onder meer van wordt verdacht een chauffeur voor de aanslagen in Beverwijk en Heeswijk-Dinther te hebben geregeld. De andere verdachten zijn de 26-jarige Antonio N. uit Amsterdam (mogelijke chauffeur), de 20-jarige Hyron A. uit Amsterdam (mogelijke plaatser explosieven Beverwijk en Tilburg) en een 19-jarige man uit Amstelveen (aangehouden na explosie Beverwijk eind juni).

Meer uit Binnenland

Drie zwaargewonden door brand in woonzorgcentrum Tilburg

TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
Schademeldingen na beving Zeerijp gestegen tot boven de 750

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.

3 uur geleden
Ook Nederlandse toeristen in door noodweer getroffen Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.

5 uur geleden
Eerbetoon aan Dieuwertje Blok na landelijke intocht Sinterklaas

TEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.

7 uur geleden
Stoomboot met Sinterklaas en pieten aangekomen op Texel

TEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.

7 uur geleden
Aantal schademeldingen beving Zeerijp ruim verdubbeld

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.

8 uur geleden
Zoon Sunny Bergman wil aangifte doen na antihomogeweld

VENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.

9 uur geleden