Explosie bij Poolse supermarkt in Lelystad
LELYSTAD (ANP) - Bij een Poolse supermarkt in Lelystad is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Rond 03.30 uur was er bij een pand aan de Snijdershof in Lelystad een harde knal te horen. Door de explosie is "de voordeur van het pand eruit geknald", aldus een politiewoordvoerster. De toedracht en verdere schade worden onderzocht. Er is nog niemand aangehouden.
Bij het pand werd een nog onbekend voorwerp tot ontploffing gebracht, wat zorgde voor een harde knal. De politie vermoedt dat er meerdere daders bij betrokken zijn. Zij gingen na het forceren van de deur de supermarkt in, onduidelijk is of er iets is meegenomen. Daarna zijn de daders te voet in onbekende richting gevlucht.
Poolse supermarkten zijn vaker doelwit van aanslagen geweest waarbij geïmproviseerde explosieven werden gebruikt. Een verband tussen een eerdere reeks aanslagen en de meest recente explosie in Lelystad is maandagochtend door de politie nog niet gelegd.
Zware explosies
In december vorig jaar en in januari waren er zware explosies bij Poolse supermarkten in Aalsmeer, Heeswijk-Dinther, Tilburg en twee keer in Beverwijk. Deze veroorzaakten veel schade en gevaar voor de omgeving. Tot nu toe heeft de politie vijf verdachten op het oog, vier van hen zitten vast. De vijfde zou gevlucht zijn naar het buitenland toen zijn voorarrest werd opgeheven.
Maandag begint ook de inleidende zitting tegen een van de verdachten, een 26-jarige man uit Amsterdam, die er onder meer van wordt verdacht een chauffeur voor de aanslagen in Beverwijk en Heeswijk-Dinther te hebben geregeld. De andere verdachten zijn de 26-jarige Antonio N. uit Amsterdam (mogelijke chauffeur), de 20-jarige Hyron A. uit Amsterdam (mogelijke plaatser explosieven Beverwijk en Tilburg) en een 19-jarige man uit Amstelveen (aangehouden na explosie Beverwijk eind juni).
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.
9 uur geleden