Experts gezondheidsdienst VS adviseren 12- tot 17-jarigen booster
WASHINGTON (ANP) - Adviseurs van de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC (Centers for Disease Control and Prevention) zijn positief over een boosterprik voor jongeren. 12- tot 17-jarigen zouden een derde prik tegen het coronavirus met het middel van Pfizer/BioNTech moeten krijgen, stellen de experts.
Eerder deze week keurde de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA de boostervaccinaties voor 12- tot 15-jarigen al goed. Adviseurs van de CDC stelden 16- en 17-jarigen al in staat om een booster te halen, maar de derde prik werd nog niet aangeraden. In het woensdag uitgebrachte advies adviseren de experts jongeren wel om voor de derde keer gevaccineerd te worden.
Een officiële goedkeuring van de CDC is nodig om de prikken ook daadwerkelijk toe te kunnen dienen.
De verruiming van de boostervoorwaarden wordt genomen tijdens een hevige opleving van het aantal besmettingen door de omikronvariant van het coronavirus. Momenteel is ruim 70 procent van de Amerikanen ouder dan 12 jaar twee keer ingeënt tegen het virus.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.
40 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
4 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
4 uur geleden