Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber

Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber

NEW YORK (ANP) - Expedia Group behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times overweegt taxi- en bezorgdienst Uber het bedrijf achter reiswebsites als Hotels.com en Trivago over te nemen. Uber zou in de afgelopen maanden adviseurs hebben benaderd over een mogelijke deal, maar zou Expedia nog niet formeel hebben benaderd. Ook worden er op dit moment geen gesprekken gevoerd met Expedia.

Uber zegt al jaren een "superapp" te willen worden, waarmee klanten naast taxiritten een scala aan diensten kunnen boeken zoals vluchten, hotelovernachtingen en huurauto's. Uber-topman Dara Khosrowshahi was tot 2017 ook de baas van Expedia en zit nog altijd in de raad van commissarissen van het bedrijf. Het aandeel Expedia steeg ruim 4 procent en Uber zakte net geen 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 43.206 punten. De hoofdindex sloot woensdag op een recordniveau. De brede S&P 500-index steeg ook 0,3 procent tot 5862,25 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 18.456 punten.

Herstel

De chipbedrijven lieten een herstel zien, na de eerdere forse koersverliezen die volgden op de tegenvallende kwartaalcijfers van chipmachinemaker ASML. Beter dan verwachte resultaten en prognoses van de grote Taiwanese chipproducent TSMC zorgden daarbij voor opluchting in de sector.

TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg bijna 10 procent. Andere chipbedrijven als Nvidia, Broadcom, Arm Holdings en Advanced Micro Devices klommen tot 4 procent.

Verlies

Alcoa steeg 0,2 procent. De aluminiumproducent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Transportbedrijf CSX zakte daarentegen bijna 5 procent na tegenvallende resultaten.

Lucid Group kelderde 15 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.

De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0875 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 70,65 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 74,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

1 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

3 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

3 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

4 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

12 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

13 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

15 uur geleden