Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber

Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber

NEW YORK (ANP) - Expedia Group behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times overweegt taxi- en bezorgdienst Uber het bedrijf achter reiswebsites als Hotels.com en Trivago over te nemen. Uber zou in de afgelopen maanden adviseurs hebben benaderd over een mogelijke deal, maar zou Expedia nog niet formeel hebben benaderd. Ook worden er op dit moment geen gesprekken gevoerd met Expedia.

Uber zegt al jaren een "superapp" te willen worden, waarmee klanten naast taxiritten een scala aan diensten kunnen boeken zoals vluchten, hotelovernachtingen en huurauto's. Uber-topman Dara Khosrowshahi was tot 2017 ook de baas van Expedia en zit nog altijd in de raad van commissarissen van het bedrijf. Het aandeel Expedia steeg ruim 4 procent en Uber zakte net geen 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 43.206 punten. De hoofdindex sloot woensdag op een recordniveau. De brede S&P 500-index steeg ook 0,3 procent tot 5862,25 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 18.456 punten.

Herstel

De chipbedrijven lieten een herstel zien, na de eerdere forse koersverliezen die volgden op de tegenvallende kwartaalcijfers van chipmachinemaker ASML. Beter dan verwachte resultaten en prognoses van de grote Taiwanese chipproducent TSMC zorgden daarbij voor opluchting in de sector.

TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg bijna 10 procent. Andere chipbedrijven als Nvidia, Broadcom, Arm Holdings en Advanced Micro Devices klommen tot 4 procent.

Verlies

Alcoa steeg 0,2 procent. De aluminiumproducent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Transportbedrijf CSX zakte daarentegen bijna 5 procent na tegenvallende resultaten.

Lucid Group kelderde 15 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.

De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0875 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 70,65 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 74,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

2 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

5 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

7 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

7 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

7 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

9 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

9 uur geleden