Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber
NEW YORK (ANP) - Expedia Group behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times overweegt taxi- en bezorgdienst Uber het bedrijf achter reiswebsites als Hotels.com en Trivago over te nemen. Uber zou in de afgelopen maanden adviseurs hebben benaderd over een mogelijke deal, maar zou Expedia nog niet formeel hebben benaderd. Ook worden er op dit moment geen gesprekken gevoerd met Expedia.
Uber zegt al jaren een "superapp" te willen worden, waarmee klanten naast taxiritten een scala aan diensten kunnen boeken zoals vluchten, hotelovernachtingen en huurauto's. Uber-topman Dara Khosrowshahi was tot 2017 ook de baas van Expedia en zit nog altijd in de raad van commissarissen van het bedrijf. Het aandeel Expedia steeg ruim 4 procent en Uber zakte net geen 2 procent.
De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 43.206 punten. De hoofdindex sloot woensdag op een recordniveau. De brede S&P 500-index steeg ook 0,3 procent tot 5862,25 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 18.456 punten.
Herstel
De chipbedrijven lieten een herstel zien, na de eerdere forse koersverliezen die volgden op de tegenvallende kwartaalcijfers van chipmachinemaker ASML. Beter dan verwachte resultaten en prognoses van de grote Taiwanese chipproducent TSMC zorgden daarbij voor opluchting in de sector.
TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg bijna 10 procent. Andere chipbedrijven als Nvidia, Broadcom, Arm Holdings en Advanced Micro Devices klommen tot 4 procent.
Verlies
Alcoa steeg 0,2 procent. De aluminiumproducent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Transportbedrijf CSX zakte daarentegen bijna 5 procent na tegenvallende resultaten.
Lucid Group kelderde 15 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.
De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0875 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 70,65 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 74,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
2 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
4 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
5 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
6 uur geleden