Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber

Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber

NEW YORK (ANP) - Expedia Group behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times overweegt taxi- en bezorgdienst Uber het bedrijf achter reiswebsites als Hotels.com en Trivago over te nemen. Uber zou in de afgelopen maanden adviseurs hebben benaderd over een mogelijke deal, maar zou Expedia nog niet formeel hebben benaderd. Ook worden er op dit moment geen gesprekken gevoerd met Expedia.

Uber zegt al jaren een "superapp" te willen worden, waarmee klanten naast taxiritten een scala aan diensten kunnen boeken zoals vluchten, hotelovernachtingen en huurauto's. Uber-topman Dara Khosrowshahi was tot 2017 ook de baas van Expedia en zit nog altijd in de raad van commissarissen van het bedrijf. Het aandeel Expedia steeg ruim 4 procent en Uber zakte net geen 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 43.206 punten. De hoofdindex sloot woensdag op een recordniveau. De brede S&P 500-index steeg ook 0,3 procent tot 5862,25 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 18.456 punten.

Herstel

De chipbedrijven lieten een herstel zien, na de eerdere forse koersverliezen die volgden op de tegenvallende kwartaalcijfers van chipmachinemaker ASML. Beter dan verwachte resultaten en prognoses van de grote Taiwanese chipproducent TSMC zorgden daarbij voor opluchting in de sector.

TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg bijna 10 procent. Andere chipbedrijven als Nvidia, Broadcom, Arm Holdings en Advanced Micro Devices klommen tot 4 procent.

Verlies

Alcoa steeg 0,2 procent. De aluminiumproducent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Transportbedrijf CSX zakte daarentegen bijna 5 procent na tegenvallende resultaten.

Lucid Group kelderde 15 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.

De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0875 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 70,65 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 74,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

47 minuten geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

1 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

2 uur geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

3 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

3 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

4 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

5 uur geleden