Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber

Expedia stijgt op Wall Street door mogelijk overnamebod Uber

NEW YORK (ANP) - Expedia Group behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times overweegt taxi- en bezorgdienst Uber het bedrijf achter reiswebsites als Hotels.com en Trivago over te nemen. Uber zou in de afgelopen maanden adviseurs hebben benaderd over een mogelijke deal, maar zou Expedia nog niet formeel hebben benaderd. Ook worden er op dit moment geen gesprekken gevoerd met Expedia.

Uber zegt al jaren een "superapp" te willen worden, waarmee klanten naast taxiritten een scala aan diensten kunnen boeken zoals vluchten, hotelovernachtingen en huurauto's. Uber-topman Dara Khosrowshahi was tot 2017 ook de baas van Expedia en zit nog altijd in de raad van commissarissen van het bedrijf. Het aandeel Expedia steeg ruim 4 procent en Uber zakte net geen 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street was gematigd positief, na de winstbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 43.206 punten. De hoofdindex sloot woensdag op een recordniveau. De brede S&P 500-index steeg ook 0,3 procent tot 5862,25 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,5 procent tot 18.456 punten.

Herstel

De chipbedrijven lieten een herstel zien, na de eerdere forse koersverliezen die volgden op de tegenvallende kwartaalcijfers van chipmachinemaker ASML. Beter dan verwachte resultaten en prognoses van de grote Taiwanese chipproducent TSMC zorgden daarbij voor opluchting in de sector.

TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg bijna 10 procent. Andere chipbedrijven als Nvidia, Broadcom, Arm Holdings en Advanced Micro Devices klommen tot 4 procent.

Verlies

Alcoa steeg 0,2 procent. De aluminiumproducent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Transportbedrijf CSX zakte daarentegen bijna 5 procent na tegenvallende resultaten.

Lucid Group kelderde 15 procent. De fabrikant van elektrische voertuigen verwacht meer verlies te lijden en wil nieuwe aandelen uitgeven om geld op te halen.

De euro was 1,0830 dollar waard, tegen 1,0875 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 70,65 dollar. Brentolie werd 0,2 procent duurder op 74,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

5 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

7 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

9 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

10 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

12 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden