Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses Toyota voor familie van werknemer die zelfmoord pleegde

Excuses Toyota voor familie van werknemer die zelfmoord pleegde

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota Motor heeft excuses aangeboden aan de familie van een werknemer die zelfmoord pleegde na herhaaldelijk te zijn vernederd en geïntimideerd door zijn baas. Het bedrijf heeft een schikking met die familie getroffen over de zaak.

De 28-jarige ingenieur pleegde in 2017 zelfmoord vanwege de vernederingen die hij moest ondergaan op de werkvloer. Naar verluidt zou zijn baas onder meer tegen hem hebben gezegd "dat het beter was als hij zou sterven". Zijn dood werd in 2019 erkend als werkgerelateerd door een regionale arbeidscommissie en Toyota trof in april een schikking met de familie. Daar zijn geen details over bekendgemaakt.

Toyota zei maandag bedroefd te zijn over de dood van de man en "het serieus te nemen dat het leven van een waardevolle werknemer verloren is gegaan". Het concern zegt dat uitgebreide maatregelen worden genomen om dit te voorkomen, waaronder meer bijstand vanuit het bedrijf aan personeel en harde straffen voor vernedering en pesterijen op werk. De leidinggevende die wordt beticht van intimidatie van de overleden man is gestraft, aldus Toyota, zonder meer details te geven.

De advocaat van de familie zei dat Toyota-president Akio Toyoda persoonlijk excuses heeft aangeboden en dat het aantal meldingen van intimidatie op het werk toeneemt. In Japan vinden veel zelfmoorden plaats, onder meer van mensen die kampen met stress door veel overwerk.

Meer uit Financieel

Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

20 uur geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

21 uur geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

1 dag geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

1 dag geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

1 dag geleden
Nederlandse luchtvaartindustrie gaat JSF-drone ontwikkelen

FARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.

1 dag geleden
Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

1 dag geleden