Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excuses organisatie Oscars aan Palestijnse filmmaker

Excuses organisatie Oscars aan Palestijnse filmmaker

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De organisatie achter de Oscars heeft zich vrijdag verontschuldigd voor haar reactie op de arrestatie van Palestijnse filmmaker Hamdan Ballal. De regisseur werd maandag door het Israëlische leger opgepakt op de Westoever en een dag vastgehouden.

Hamdan en zijn twee coregisseurs wonnen begin maart een Oscar voor hun documentaire No Other Land, over de gevolgen van de Israëlische bezetting van de Westoever. Na zijn arrestatie klonk er protest uit vele organisaties binnen de filmwereld, maar de Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS), die de Oscars organiseert, reageerde in eerste instantie niet.

Woensdag sprak de Academy zich in een brief naar leden uit tegen "onderdrukking van en geweld tegen artiesten vanwege hun werk of standpunten", maar noemde de naam van Ballal en de documentaire niet. Zo'n zeshonderd leden van de Academy, onder wie acteurs Olivia Colman, Joaquin Phoenix, Javier Bardem, Penélope Cruz en Richard Gere, noemden het in een petitie "onverdedigbaar dat een organisatie in de eerste week van maart een film bekroont en een paar weken later de filmmakers niet verdedigt", en eisten een krachtigere reactie.

Vrijdag stuurden de directeur en de voorzitter van de Academy een bericht naar leden waarin zij onder meer schrijven: "We bieden onze oprechte excuses aan aan meneer Ballal en alle artiesten die zich niet gesteund voelden door onze eerdere verklaring. We willen duidelijk maken dat de Academy dit soort geweld waar ook ter wereld veroordeelt. We verafschuwen onderdrukking van de vrijheid van meningsuiting onder alle omstandigheden."

Meer uit Buitenland

Evacuaties in Duitsland om grote natuurbrand in België

MONSCHAU (ANP/DPA) - In de Duitse grensplaats Monschau zijn inwoners geëvacueerd vanwege de grote natuurbrand in de Belgische Hoge Venen. De autoriteiten hebben bewoners van zeventien huizen opgedragen onmiddellijk te vertrekken. Het gaat om maximaal dertig mensen.

1 uur geleden
Politie Luik opent onderzoek naar brandstichting in Hoge Venen

LUIK (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in Luik opent een onderzoek naar de oorzaak van de grote natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Vooralsnog wordt rekening gehouden met "onopzettelijke brandstichting", maar het OM benadrukt dat dit in de loop van het onderzoek nog kan veranderen.

2 uur geleden
Militair van noodeenheid komt om bij natuurbrand in Spanje

ZARAGOZA (ANP/AFP) - Bij het blussen van een natuurbrand in de Spaanse regio Aragón is een militair omgekomen. President van de regio Jorge Azcón heeft de familie en collega's van het slachtoffer gecondoleerd op X.

3 uur geleden
Dodental door kapseizen veerboot in Zimbabwe loopt verder op

KARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is verder opgelopen naar 84, meldt de politie. Eerder werden al 68 doden gemeld bij het ongeval met de veerboot, die 90 mensen mocht vervoeren, maar minstens 114 mensen aan boord zou hebben gehad.

3 uur geleden
Natuurbrand in Hürtgenwald is volgens autoriteiten onder controle

HÜRTGENWALD (ANP/DPA) - De natuurbrand in het Duitse Hürtgenwald is onder controle, melden de lokale autoriteiten. Een dag eerder werd al gemeld dat de brandweer succes boekte bij het bestrijden van de brand in de buurt van Aken, bij de Nederlandse grens.

5 uur geleden
Honderden migranten demonstreren in Ceuta

CEUTA (ANP/RTR) - Honderden migranten die recent de Spaanse exclave Ceuta zijn binnengekomen demonstreren op het strand. Ze dringen er bij de Spaanse autoriteiten op aan hen asiel te verlenen in plaats van hen terug te sturen naar Marokko.

6 uur geleden
Landen veroordelen afwijzing vredesplan voor Gaza door Israël

ABU DHABI (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar, Egypte, Saudi-Arabië, Jordanië, Turkije, Indonesië en Pakistan hebben het afwijzen van een vredesplan voor Gaza door Israël veroordeeld. Het gaat om een plan van de zogenoemde Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, dat werd goedgekeurd door Hamas.

6 uur geleden