Ex-vrouw Bill Gates trekt zich terug uit Gates Foundation
SEATTLE (ANP) - Melinda French Gates, de ex-vrouw van voormalig Microsoft-topman Bill Gates, trekt zich terug uit de filantropische organisatie Gates Foundation. In een bericht op socialmediaplatform X meldt French Gates dat zij haar functie van medevoorzitter op 7 juni neerlegt.
"Deze beslissing heb ik niet zomaar genomen. Ik ben enorm trots op de stichting die Bill en ik samen hebben opgebouwd en op het buitengewone werk dat de stichting doet om ongelijkheden over de hele wereld aan te pakken", schrijft French Gates in haar bericht op X. "De tijd is rijp om verder te gaan met het volgende hoofdstuk van mijn filantropie."
French Gates begon in 2015 al een eigen filantropisch investeringsfonds met de naam Pivotal Ventures. Dat is opgericht "om sociale vooruitgang in de Verenigde Staten te bevorderen door belemmeringen weg te nemen die mensen in de weg staan", staat op de website van het fonds.
'Belangrijke rol'
Door haar vertrek komt er 12,5 miljard dollar beschikbaar die French Gates wil besteden aan "mijn werk voor vrouwen en gezinnen", schrijft zij verder. "Ik vertel in de nabije toekomst meer over hoe dat eruit gaat zien."
Bill Gates en Melinda scheidden drie jaar geleden. Destijds gaven ze aan wel samen betrokken te blijven bij de Gates Foundation, waaraan het koppel een groot deel van hun vermogen schonk. Mocht de samenwerking te moeilijk blijken, dan was afgesproken dat Melinda French Gates vertrekt uit het bestuur. In hoeverre dat laatste de reden is voor haar vertrek, is niet bekend.
Bill Gates bedankt zijn vrouw, ook in een bericht op X. "Als medeoprichter en medevoorzitter heeft Melinda een belangrijke rol gespeeld bij het vormgeven van onze strategieën en initiatieven, wat een aanzienlijke invloed heeft gehad op de wereldwijde gezondheid en gendergelijkheid", schrijft hij daarbij.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders van FNV willen meer macht. Ze gaan de ondernemingskamer vragen om een uitbreiding van hun mandaat om de vakbond uit de crisis te halen, hebben de toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts bekendgemaakt. "Deze stap is helaas nodig om de impasse te doorbreken", aldus Asscher.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse techinvesteerder Prosus heeft interesse getoond in een mogelijke overname van Mobile.de, een grote Duitse onlinemarktplaats voor auto's. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders die het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezetten, zijn uit het pand gehaald. Rond 14.15 uur zette de ME de eerste demonstranten in een van de twee bussen die buiten klaarstonden, zag een ANP-verslaggever. Rond 15.30 uur waren de bussen en de politieauto's vertrokken.
4 uur geleden