Ex-radio-dj Sven Pichal schaamt zich voor bezit van kinderporno
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische ex-radiopresentator Sven Pichal schaamt zich voor het feit dat hij beelden van kindermisbruik in bezit had, heeft verspreid en heeft bekeken. "Ik had die fantasieën nooit mogen toelaten", zei hij maandag in de rechtbank. "Ik ben de speurders dankbaar dat ze me gestopt hebben." Het Openbaar Ministerie heeft bijna drie jaar cel geëist tegen de 45-jarige Pichal, waarvan 25 maanden voorwaardelijk. Ook eist het OM een geldboete van 8000 euro.
"Het is vreselijk wat iedereen nu leest en hoort over mij, maar het is absoluut mijn fout", aldus Pichal. "Elke keer opnieuw besef ik dat ik schuldig ben."
Pichal bood zijn excuses aan de kinderen en hun ouders aan. "Ik had deze fouten niet mogen maken, ik had ze sneller onder ogen moeten zien en ik had hulp moeten zoeken", sprak hij. "Ik schaam me diep voor alle slachtoffers van misbruik. Ik hoop dat jullie op nog meer steun en begeleiding kunnen terugvallen. Dit had jou nooit mogen overkomen."
Op de telefoon en laptop van Pichal werden meer dan 150 foto's en video's van naakte minderjarigen aangetroffen die soms seksuele handelingen ondergingen. De geschatte leeftijd van de slachtoffers was volgens Belga tussen de 1 en 17 jaar. Het OM sprak van "beelden die de maag doen omdraaien". Pichal nam na zijn aanhouding vorig jaar ontslag bij de Belgische omroep VRT. De rechtbank doet op 16 december uitspraak.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
39 minuten geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
3 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
4 uur geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
5 uur geleden