Ex-radio-dj Sven Pichal schaamt zich voor bezit van kinderporno
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische ex-radiopresentator Sven Pichal schaamt zich voor het feit dat hij beelden van kindermisbruik in bezit had, heeft verspreid en heeft bekeken. "Ik had die fantasieën nooit mogen toelaten", zei hij maandag in de rechtbank. "Ik ben de speurders dankbaar dat ze me gestopt hebben." Het Openbaar Ministerie heeft bijna drie jaar cel geëist tegen de 45-jarige Pichal, waarvan 25 maanden voorwaardelijk. Ook eist het OM een geldboete van 8000 euro.
"Het is vreselijk wat iedereen nu leest en hoort over mij, maar het is absoluut mijn fout", aldus Pichal. "Elke keer opnieuw besef ik dat ik schuldig ben."
Pichal bood zijn excuses aan de kinderen en hun ouders aan. "Ik had deze fouten niet mogen maken, ik had ze sneller onder ogen moeten zien en ik had hulp moeten zoeken", sprak hij. "Ik schaam me diep voor alle slachtoffers van misbruik. Ik hoop dat jullie op nog meer steun en begeleiding kunnen terugvallen. Dit had jou nooit mogen overkomen."
Op de telefoon en laptop van Pichal werden meer dan 150 foto's en video's van naakte minderjarigen aangetroffen die soms seksuele handelingen ondergingen. De geschatte leeftijd van de slachtoffers was volgens Belga tussen de 1 en 17 jaar. Het OM sprak van "beelden die de maag doen omdraaien". Pichal nam na zijn aanhouding vorig jaar ontslag bij de Belgische omroep VRT. De rechtbank doet op 16 december uitspraak.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
15 minuten geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
37 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.
2 uur geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
4 uur geleden