Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-radio-dj Sven Pichal schaamt zich voor bezit van kinderporno

Ex-radio-dj Sven Pichal schaamt zich voor bezit van kinderporno

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische ex-radiopresentator Sven Pichal schaamt zich voor het feit dat hij beelden van kindermisbruik in bezit had, heeft verspreid en heeft bekeken. "Ik had die fantasieën nooit mogen toelaten", zei hij maandag in de rechtbank. "Ik ben de speurders dankbaar dat ze me gestopt hebben." Het Openbaar Ministerie heeft bijna drie jaar cel geëist tegen de 45-jarige Pichal, waarvan 25 maanden voorwaardelijk. Ook eist het OM een geldboete van 8000 euro.

"Het is vreselijk wat iedereen nu leest en hoort over mij, maar het is absoluut mijn fout", aldus Pichal. "Elke keer opnieuw besef ik dat ik schuldig ben."

Pichal bood zijn excuses aan de kinderen en hun ouders aan. "Ik had deze fouten niet mogen maken, ik had ze sneller onder ogen moeten zien en ik had hulp moeten zoeken", sprak hij. "Ik schaam me diep voor alle slachtoffers van misbruik. Ik hoop dat jullie op nog meer steun en begeleiding kunnen terugvallen. Dit had jou nooit mogen overkomen."

Op de telefoon en laptop van Pichal werden meer dan 150 foto's en video's van naakte minderjarigen aangetroffen die soms seksuele handelingen ondergingen. De geschatte leeftijd van de slachtoffers was volgens Belga tussen de 1 en 17 jaar. Het OM sprak van "beelden die de maag doen omdraaien". Pichal nam na zijn aanhouding vorig jaar ontslag bij de Belgische omroep VRT. De rechtbank doet op 16 december uitspraak.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt opnieuw met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.

3 uur geleden
Artemis II-astronauten breken record verste ruimtereis

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.

3 uur geleden
Al circa 1500 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.

5 uur geleden
Trump zegt dat het met in Iran neergeschoten vliegers goed gaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.

5 uur geleden
Rechter Boekarest schrapt preventieve maatregel tegen Andrew Tate

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.

6 uur geleden
Trump: voorstel wapenstilstand met Iran niet goed genoeg

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.

6 uur geleden
Wolf die vrouw in gezicht beet weer vrijgelaten in Duitsland

HAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.

7 uur geleden