Ex-radio-dj Sven Pichal schaamt zich voor bezit van kinderporno
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische ex-radiopresentator Sven Pichal schaamt zich voor het feit dat hij beelden van kindermisbruik in bezit had, heeft verspreid en heeft bekeken. "Ik had die fantasieën nooit mogen toelaten", zei hij maandag in de rechtbank. "Ik ben de speurders dankbaar dat ze me gestopt hebben." Het Openbaar Ministerie heeft bijna drie jaar cel geëist tegen de 45-jarige Pichal, waarvan 25 maanden voorwaardelijk. Ook eist het OM een geldboete van 8000 euro.
"Het is vreselijk wat iedereen nu leest en hoort over mij, maar het is absoluut mijn fout", aldus Pichal. "Elke keer opnieuw besef ik dat ik schuldig ben."
Pichal bood zijn excuses aan de kinderen en hun ouders aan. "Ik had deze fouten niet mogen maken, ik had ze sneller onder ogen moeten zien en ik had hulp moeten zoeken", sprak hij. "Ik schaam me diep voor alle slachtoffers van misbruik. Ik hoop dat jullie op nog meer steun en begeleiding kunnen terugvallen. Dit had jou nooit mogen overkomen."
Op de telefoon en laptop van Pichal werden meer dan 150 foto's en video's van naakte minderjarigen aangetroffen die soms seksuele handelingen ondergingen. De geschatte leeftijd van de slachtoffers was volgens Belga tussen de 1 en 17 jaar. Het OM sprak van "beelden die de maag doen omdraaien". Pichal nam na zijn aanhouding vorig jaar ontslag bij de Belgische omroep VRT. De rechtbank doet op 16 december uitspraak.
Meer uit Buitenland
BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
8 uur geleden