Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-premier Johnson omzeilt regering en overhandigt appjes

Ex-premier Johnson omzeilt regering en overhandigt appjes

LONDEN (ANP/DPA) - De Britse ex-premier Boris Johnson heeft besloten zijn appjes over de aanpak van de coronapandemie te overhandigen aan de commissie die het omstreden coronabeleid van zijn voormalige regering onderzoekt. Johnson gaat op die manier de confrontatie aan met de huidige regering van Conservatieven van partijgenoot Rishi Sunak.

Het gaat om berichten die Johnson als premier met andere politici en gezondheidsfunctionarissen had uitgewisseld. Johnson had de WhatsApp-berichten en notitieboekjes over zijn coronabeleid woensdag al overhandigd aan de regering, zodat die ze aan de commissie kon geven. Maar de regering maakte meteen duidelijk dat ze niet van plan is alle informatie te delen en kondigde aan naar de rechter te stappen. Britse media speculeren dat premier Sunak en de zijnen niet alle appjes en andere correspondentie wil afstaan omdat er belastende dingen over ministers in zouden staan.

Door de informatie rechtstreeks aan de commissie te geven, maakt Johnson het Sunak dus lastig. Johnson moest afgelopen zomer aftreden door allerlei schandalen en redeneert mogelijk dat hij niets meer te verliezen heeft, of hij wil nog rekeningen vereffenen in zijn hoop op terugkeer aan de macht. Sunak was onder Johnson minister van Financiën.

Meer uit Buitenland

Trump: Amerikaanse filmindustrie 'sterft', kondigt tarieven aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde zondag tarieven van 100 procent aan op films die in het buitenland worden geproduceerd. Hij zei op zijn platform Truth Social dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft, doordat andere landen filmmakers en studio's uit de Verenigde Staten weg zouden lokken.

30 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden door kapseizen toeristenboten China

QIANXI (ANP/AFP) - Negen mensen zijn om het leven gekomen en zeker zeventig mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen nadat boten met toeristen door harde wind kapseisden in het zuidwesten van China, meldde de Chinese staatsomroep CCTV maandag.

33 minuten geleden
Israël van plan om aanvallen op Gaza uit te breiden

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israël is van plan zijn aanvallen op de Gazastrook te intensiveren, luidt een unaniem besluit van het veiligheidskabinet onder leiding van premier Benjamin Netanyahu. Dit meldden Israëlische media maandagochtend, verwijzend naar hoge functionarissen.

35 minuten geleden
Trump wil heropening beruchte gevangenis Alcatraz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij het Bureau of Prisons opdracht heeft gegeven om de beruchte gevangenis Alcatraz in de Baai van San Francisco te herbouwen en te heropenen om "Amerika's meest meedogenloze en gewelddadige criminelen te huisvesten".

4 uur geleden
Houthi's kondigen meer aanvallen op Israëlische luchthavens aan

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".

8 uur geleden
Uiterst rechtse Simion wint eerste ronde verkiezingen Roemenië

BOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.

8 uur geleden
Rusland biedt aan te bemiddelen in Indiaas-Pakistaans conflict

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.

9 uur geleden