Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-premier Bangladesh vlucht naar India

Ex-premier Bangladesh vlucht naar India

DHAKA/NEW DELHI (ANP/RTR) - Ex-premier Hasina Wajed van Bangladesh is volgens plaatselijke media naar India gevlucht. Honderdduizenden mensen hebben tegen haar regering gedemonstreerd en betogers hebben onder meer haar ambtswoning bestormd. De premier trad af en vluchtte toen met haar zus in een legerhelikopter naar de Indiase plaats Agartala, 80 kilometer ten oosten van Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh. Hasina was in totaal circa twintig jaar premier van het land van nu 170 miljoen inwoners.

Ze was de eerste minister van half 1996 tot half 2001 en werd in 2009 opnieuw regeringsleider en is dat tot maandag gebleven. Ze is de dochter van de eerste president van het land, Mujibur Rahman. Bij de laatste parlementsverkiezingen won Hasina omdat de oppositie de stembusgang boycotte.

De bevelhebber van het leger, generaal Waker-Uz-Zaman, heeft gezegd dat er een voorlopige regering wordt gevormd. Hij zei dat een noodtoestand nu niet nodig is. Hij spreekt met onder anderen president Mohammad Shahabuddin, een partijgenoot van Hasina, over een nieuwe regering. De generaal maande de menigtes tot kalmte en vroeg de mensen naar huis te gaan.

In het land wordt al weken massaal geprotesteerd tegen Hasina. Bij de ongeregeldheden zouden circa 280 doden zijn gevallen en rond de 10.000 mensen zijn gearresteerd.

Meer uit Buitenland

Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

23 minuten geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

40 minuten geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

2 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

2 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

2 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

7 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

8 uur geleden