Ex-medewerker Rijkswaterstaat verdacht van miljoenenfraude
ZUTPHEN (ANP) - Een oud-medewerker van Rijkswaterstaat wordt verdacht van grootschalige fraude. Hij zou zijn werkgever voor een bedrag van ongeveer 2 miljoen euro hebben opgelicht. Op 4 november staat de man voor de rechtbank in Zutphen, waar hij zich moet verantwoorden voor valsheid in geschrifte, verduistering en oplichting toen hij ambtenaar was.
Rijkswaterstaat deed in 2019 aangifte. Volgens het Openbaar Ministerie was de man vanuit zijn functie bevoegd om opdrachten te verstrekken en facturen hiervoor goed te keuren. Hij wordt ervan verdacht dat hij in de periode 2012 tot 2019 een grote hoeveelheid valse facturen heeft aangemaakt en deze door Rijkswaterstaat heeft laten uitbetalen. Deze betalingen werden gedaan aan hemzelf en aan andere personen.
Het OM zegt dat vier ontvangers van geld ook als verdachte in het onderzoek zijn aangemerkt. De officier van justitie zal later een beslissing nemen over eventuele verdere vervolging van deze personen.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
2 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
5 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
6 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
7 uur geleden