Ex-doelman Lehmann uit Hertha-bestuur na racistische app
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC heeft oud-doelman Jens Lehmann zijn bestuurszetel afgenomen. Dat gebeurde nadat een racistische app van de voormalig Duits international naar buiten was gekomen met ex-speler Dennis Aogo als slachtoffer. Aogo was dinsdag actief bij tv-zender Sky als analist tijdens het duel in de Champions League tussen Manchester City en Paris Saint-Germain.
Lehmann had zich in het bewuste bericht afgevraagd of Aogo vanwege zijn huidskleur in die positie was beland. Aogo plaatste een screenshot op zijn Instagram-account van een aantal weggelakte berichten van Lehmann met één leesbare ertussen. "Is Dennis jullie quotumzwarte?" viel daar te lezen. Via via was het bericht bij Aogo beland. "WOW, ben je serieus?" was diens wedervraag aan Lehmann, die niet veel later geschrokken meldde dat hij zich verkeerd had uitgedrukt en hij eigenlijk positief had willen zijn. Lehmann bood zijn excuses aan, te laat om het besluit van Hertha te voorkomen.
"Hertha neemt afstand van elke vorm van racisme", verklaarde voorzitter Werner Gegenbauer. "Zulke uitlatingen komen op geen enkele manier overeen met de waarden waar onze club voor staat."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
7 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
9 uur geleden