Ex-doelman Lehmann uit Hertha-bestuur na racistische app
BERLIJN (ANP) - De Duitse voetbalclub Hertha BSC heeft oud-doelman Jens Lehmann zijn bestuurszetel afgenomen. Dat gebeurde nadat een racistische app van de voormalig Duits international naar buiten was gekomen met ex-speler Dennis Aogo als slachtoffer. Aogo was dinsdag actief bij tv-zender Sky als analist tijdens het duel in de Champions League tussen Manchester City en Paris Saint-Germain.
Lehmann had zich in het bewuste bericht afgevraagd of Aogo vanwege zijn huidskleur in die positie was beland. Aogo plaatste een screenshot op zijn Instagram-account van een aantal weggelakte berichten van Lehmann met één leesbare ertussen. "Is Dennis jullie quotumzwarte?" viel daar te lezen. Via via was het bericht bij Aogo beland. "WOW, ben je serieus?" was diens wedervraag aan Lehmann, die niet veel later geschrokken meldde dat hij zich verkeerd had uitgedrukt en hij eigenlijk positief had willen zijn. Lehmann bood zijn excuses aan, te laat om het besluit van Hertha te voorkomen.
"Hertha neemt afstand van elke vorm van racisme", verklaarde voorzitter Werner Gegenbauer. "Zulke uitlatingen komen op geen enkele manier overeen met de waarden waar onze club voor staat."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
5 uur geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
14 uur geleden