Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evofenedex: overwinning Trump nadelig voor handel en logistiek

Evofenedex: overwinning Trump nadelig voor handel en logistiek

ZOETERMEER (ANP) - De overwinning van Donald Trump in de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft naar verwachting nadelige effecten op de handel en logistiek. Dat zegt algemeen directeur Bart Jan Koopman van evofenedex, de ondernemersvereniging voor handel en logistiek.

De Verenigde Staten zijn minder dominant geworden op het gebied van de productie van ijzer en staal, auto's, chips en machines. Trump wil de Amerikaanse industriële capaciteit weer laten opbloeien. Ook is het groeiende handelstekort een groot pijnpunt voor Trump. Om het toenemende gat tussen import en export te dichten, wil hij op korte termijn importtarieven invoeren.

Tijdens zijn verkiezingscampagne heeft Trump aangekondigd een universeel tarief van ten minste 10 procent op import te willen heffen. Deze Amerikaanse importheffing zal volgens Koopman zeer negatieve gevolgen hebben voor de wereldeconomie.

Belastingvrij

Ook wil Trump een tarief van 60 procent op alle import uit China. Trump ziet China als de grote rivaal op het gebied van internationale veiligheid en economie. Hij wil de economische slagkracht van China verzwakken en de handelsrelatie volledig herzien.

Trump heeft zich ook negatief uitgelaten over grote multilaterale handelsverdragen en wil het liefst dat ieder land dat handeldrijft met de VS een ander tarief krijgt. Hoewel de Europese Unie geen handelsverdrag met de VS heeft, wordt een aanzienlijk handelsvolume tegen lage zogeheten 'most favoured nation'- ofwel MFN-tarieven naar Amerika geëxporteerd. Dit principe is gebaseerd op het idee dat landen al hun handelspartners gelijk moeten behandelen.

Ook worden Europese goederen vaak volledig zonder invoerrechten naar Amerika geëxporteerd. Zo voeren de VS de belangrijkste exportproducten van Nederland vrijwel allemaal belastingvrij in. Aangezien Amerika een van de belangrijkste handelspartners van Nederland is, is het volgens Koopman van groot belang om goede relaties te behouden met de VS.

Meer uit Financieel

VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

1 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

1 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

4 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

5 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

5 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

7 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

10 uur geleden