Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evofenedex: overwinning Trump nadelig voor handel en logistiek

Evofenedex: overwinning Trump nadelig voor handel en logistiek

ZOETERMEER (ANP) - De overwinning van Donald Trump in de Amerikaanse presidentsverkiezingen heeft naar verwachting nadelige effecten op de handel en logistiek. Dat zegt algemeen directeur Bart Jan Koopman van evofenedex, de ondernemersvereniging voor handel en logistiek.

De Verenigde Staten zijn minder dominant geworden op het gebied van de productie van ijzer en staal, auto's, chips en machines. Trump wil de Amerikaanse industriële capaciteit weer laten opbloeien. Ook is het groeiende handelstekort een groot pijnpunt voor Trump. Om het toenemende gat tussen import en export te dichten, wil hij op korte termijn importtarieven invoeren.

Tijdens zijn verkiezingscampagne heeft Trump aangekondigd een universeel tarief van ten minste 10 procent op import te willen heffen. Deze Amerikaanse importheffing zal volgens Koopman zeer negatieve gevolgen hebben voor de wereldeconomie.

Belastingvrij

Ook wil Trump een tarief van 60 procent op alle import uit China. Trump ziet China als de grote rivaal op het gebied van internationale veiligheid en economie. Hij wil de economische slagkracht van China verzwakken en de handelsrelatie volledig herzien.

Trump heeft zich ook negatief uitgelaten over grote multilaterale handelsverdragen en wil het liefst dat ieder land dat handeldrijft met de VS een ander tarief krijgt. Hoewel de Europese Unie geen handelsverdrag met de VS heeft, wordt een aanzienlijk handelsvolume tegen lage zogeheten 'most favoured nation'- ofwel MFN-tarieven naar Amerika geëxporteerd. Dit principe is gebaseerd op het idee dat landen al hun handelspartners gelijk moeten behandelen.

Ook worden Europese goederen vaak volledig zonder invoerrechten naar Amerika geëxporteerd. Zo voeren de VS de belangrijkste exportproducten van Nederland vrijwel allemaal belastingvrij in. Aangezien Amerika een van de belangrijkste handelspartners van Nederland is, is het volgens Koopman van groot belang om goede relaties te behouden met de VS.

Meer uit Financieel

EU-parlement stemt voor halvering importquotum staal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.

1 uur geleden
Adverteerders verheugen zich op reclame-abonnement van Netflix

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).

1 uur geleden
Maximumprijs benzine in België stijgt tot boven 2 euro per liter

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.

2 uur geleden
Meer passagiers via Schiphol ondanks oorlog in Midden-Oosten

SCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.

2 uur geleden
Gewilde nieuwe Swatch-horloges uit Nederlandse winkels gehaald

UTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.

2 uur geleden
Nederlandse Loterij lijdt verlies na verhoging kansspelbelasting

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.

3 uur geleden
Beurs Iran na 80 dagen heropend voor aandelenhandel

TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.

3 uur geleden