Everton wint van Crystal Palace en blijft in Premier League
LIVERPOOL (ANP) - Everton speelt ook volgend seizoen in de Premier League. De formatie van trainer Frank Lampard won donderdag op eigen veld van Crystal Palace (3-2), hetgeen voldoende was voor klassenbehoud. Halverwege leek de formatie uit Liverpool bij een achterstand van 0-2 nog vrijwel kansloos.
Jean-Philippe Mateta zette Crystal Palace na ruim 20 minuten op voorsprong. De Fransman kopte raak na een vrije trap van Eberechi Eze. In de 35e minuut liep de club uit Londen verder uit. Jordan Ayew zorgde met een zogenoemde frommelgoal voor 0-2. De Ghanees was even eerder na een forse overtreding aan een rode kaart ontsnapt. In het door stevige tackles soms ontsierde duel was hij in dat opzicht niet de enige.
Kort na rust kwam Everton verrassend terug. Michael Keane zorgde voor de 1-2. Een kwartier voor tijd maakte Richarlison gelijk. De bevrijdende treffer kwam in de 85e minuut op naam van Dominic Calvert-Lewin.
Donny van de Beek, net hersteld van een blessure, bleef op de bank bij Everton.
De strijd om de titel in de Premier League wordt zondag beslist. Vooralsnog heeft koploper en titelverdediger Manchester City een punt voorsprong op Liverpool. Watford en Norwich zijn al gedegradeerd.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
54 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
10 uur geleden