Everton wint bij Arsenal na blunder doelman Leno
LONDEN (ANP) - Everton blijft in de race om de Europese tickets in de Premier League. De club uit Liverpool van coach Carlo Ancelotti won met 1-0 bij Arsenal na een blunder van doelman Bernd Leno. Het is de allereerste zege voor Everton in het Emirates Stadium.
Terwijl de Arsenal-fans zich buiten voor het stadion hadden verzameld om te protesteren tegen clubeigenaar Stan Kroenke en diens rol bij de plannen voor de Super League, konden de spelers binnen nauwelijks een vuist maken tegen Everton, dat al vijf competitiewedstrijden niet had gewonnen. Een voorzet van Richarlison een kwartier voor tijd ging door de benen van de Duitse doelman en via een van de benen in het doel.
Richarlison leek daarvoor een strafschop te hebben veroorzaakt met een overtreding. Na bestudering van de beelden bleek Nicolas Pépé van Arsenal echter buitenspel te staan.
Everton komt door de zege op 52 punten en doet nog volop mee om de Europese tickets. Chelsea dat vierde staat, een plek die recht geeft op het spelen van Champions League volgend seizoen, heeft drie punten meer. Ook Liverpool en Tottenham Hotspur zijn met 53 punten nog in de race én West Ham United, dat net als Chelsea 55 punten heeft. Voor Arsenal wordt het halen van Europees voetbal met 46 punten heel lastig.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
2 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
4 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
9 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
14 uur geleden