Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Evenepoel houdt stand in Ronde van San Juan

Evenepoel houdt stand in Ronde van San Juan

ALTO COLORADO (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft in de Ronde van San Juan in een zware bergrit goed stand gehouden als klassementsleider. De 20-jarige Belg eindigde op de flanken van Alto Colorado, na een lange slotklim, als vijfde in een kopgroepje van zes overgebleven renners. De vijfde rit, over 170 kilometer, werd gewonnen door de Colombiaan Miguel Flórez.

In warme omstandigheden had Evenepoel het nog wel even moeilijk. In de jacht op drie koplopers miste hij na de tweede beklimming de slag. De jonge Belg kwam in de tweede groep te zitten, die in waaiervorm bijna anderhalve minuut moest toegeven op de eerste achtervolgers.

Evenepoel wist niettemin op eigen kracht terug te komen in de voorste gelederen waarna hij zijn leiderstrui in de slotklim met verve wist te verdedigen. Hij viel zelfs nog een paar keer aan voor de ritzege, maar in de laatste paar honderd meter bleek Flórez over de sterkste benen te beschikken.

De Ronde van San Juan in Argentinië eindigt zondag. Evenepoel leidt met een voorsprong van ruim een halve minuut op de Italiaan Filippo Ganna, die vrijdag als zesde finishte.

Meer uit Sport

Vijf Nederlandse wielrensters maken kans op Vélo d'Or

PARIJS (ANP) - Wielrensters Mischa Bredewold, Puck Pieterse, Demi Vollering, Marianne Vos en Lorena Wiebes zijn genomineerd voor de Vélo d'Or, een Franse prijs voor de beste wielrenner van het jaar. Ze horen bij de tien finalisten die kans maken op de titel, onder wie ook de Franse tourwinnares Pauline Ferrand-Prévot.

26 minuten geleden
Alpine berispt Colapinto om negeren teamorder

AUSTIN (ANP) - Franco Colapinto is door zijn team Alpine berispt voor het negeren van een teamorder tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit de vooruitblik van het Formule 1-team op de komende Grote Prijs van Mexico. "Instructies van het team moeten altijd worden opgevolgd, wat er ook gebeurt", zegt de Argentijn, die nog geen enkel punt heeft gescoord in het WK.

1 uur geleden
Turner Hashimoto wint voor derde keer WK-goud in meerkamp

JAKARTA (ANP) - Turner Daiki Hashimoto uit Japan heeft voor de derde keer in zijn loopbaan de wereldtitel op de meerkamp gewonnen. De Japanner kwam na een stabiele ronde langs de zes toestellen uit op een totaal van 85,131 punten. Daarmee bleef hij de Chinees Zhang Boheng (84,333) voor. De Zwitser Noe Seifert greep verrassend brons: 82,831.

2 uur geleden
IOC doet Indonesië in de ban na weren Israëliërs op WK turnen

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) stopt de dialoog met Indonesië over het organiseren van toekomstige Olympische Spelen in dat land en spoort alle overkoepelende sportbonden aan geen internationale kampioenschappen te houden in het Aziatische land. Dat staat in een verklaring van het IOC naar aanleiding van het weren van de Israëlische ploeg op het WK turnen.

2 uur geleden
Schaakbond bekijkt campagne Kramnik tegen overleden grootmeester

PARIJS (ANP/RTR) - De mondiale schaakbond FIDE gaat de publieke aanvallen van voormalig wereldkampioen Vladimir Kramnik aan het adres van de zondag overleden Amerikaanse grootmeester Daniel Naroditsky nader bekijken.

3 uur geleden
EHF houdt vanaf 2030 vierjaarlijkse Europese Handbalspelen

WENEN (ANP) - De Europese handbalfederatie (EHF) wil vanaf 2030 een nieuw vierjaarlijks toernooi organiseren onder de naam Europese Handbalspelen. De beste acht nationale ploegen van Europa bij de mannen en de vrouwen spelen om een startbewijs voor de Olympische Spelen.

4 uur geleden
McLaren denkt voorsprong op Verstappen te kunnen vergroten

WOKING (ANP) - Teambaas Andrea Stella van Formule 1-renstal McLaren is optimistisch over de kansen om Max Verstappen in de resterende vijf grands prix te stuiten. Hoewel de Nederlander van Red Bull de afgelopen vier races de rivalen van McLaren heeft verslagen en een grote hap uit zijn achterstand in het kampioenschap heeft genomen, komen er volgens Stella circuits aan die McLaren goed liggen. "Ik denk dat wij de komende vijf grands prix, met vijf races en twee sprints, alles in de hand hebben om onze voorsprong op Max te vergroten", laat Stella weten op Autosport.com.

5 uur geleden