Euterpe geniet nu al van de nieuwe oefenruimte
HEINKENSZAND - Het clubgebouw van muziekvereniging Euterpe is de afgelopen maanden vernieuwd. “We hebben van de nood een deugd gemaakt”, zegt Marian Dellebeke.
DOOR EUGÈNE DE KOK
Het clubhuis moest sowieso onder handen worden genomen. De muziekvereniging had er ook al voor gespaard, maar als er geen coronacrisis was geweest, was dit nog niet gebeurd. “Toen in maart alles opeens stopte, vroeg de familie Baas of ze alvast moesten beginnen”, legt bestuurslid Marian Dellebeke uit. Sinds maart zijn voorzitter Henk Baas en zijn familieleden en (toen het kon) andere hulpkrachten vrijwel elke dag in het clubhuis bezig geweest. Het resultaat mag er zijn. De houten lambrizering, het podium en gewelf zijn vervangen door moderne materialen. Bovendien is er nu een verdieping. Beneden heb je een bar, een aantal opbergkasten en de oefenruimte. Via een vaste trap kom je boven waar het bestuur kan vergaderen terwijl de muzikanten beneden bezig zijn. “We kunnen de ruimte ook verhuren aan andere organisaties. Dat biedt perspectieven.” De club is blij met het nieuwe onderkomen dat na de crisis officieel wordt geopend. “We willen alle mensen in Heinkenszand hier deelgenoot van maken. We hebben de afgelopen maanden anders saaie, stille maanden goed benut.”
De activiteiten van Euterpe liggen voor een groot deel stil. Zo is het themaconcert Planet Earth, dat dit voorjaar zou plaatsvinden, uitgesteld. "Maar we doen wat we mogen”, aldus Dellebeke. Zo kon Stijn Baas vorige week een D-examen doen voor het oog van dertig mensen. Hij is één van de slagwerkers van Euterpe. Het D-examen is het hoogste dat iemand kan halen in de muziekwereld. Baas slaagde met vlag en wimpel.[n]
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 dag geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
2 dagen geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
5 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
5 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
6 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
6 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
6 dagen geleden