Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurostar dreigt nog altijd met opschorten ritten Amsterdam CS

Eurostar dreigt nog altijd met opschorten ritten Amsterdam CS

LONDEN (ANP) - Treinreisaanbieder Eurostar dreigt nog altijd internationale reizen vanaf Amsterdam Centraal tijdelijk te schrappen. De verbouwing van de terminal voor ritten naar Londen is volgens NS weliswaar op tijd af, maar volgens topvrouw Gwendoline Cazenave spelen er meer problemen die een betrouwbare dienstverlening in de weg staan.

"Zonder een oplossing voor capaciteitsproblemen ziet Eurostar zich mogelijk genoodzaakt de dienstverlening tijdelijk op te schorten, een stap die we hopen te vermijden, maar niet kunnen uitsluiten zonder operationele duidelijkheid", schrijft Cazenave in een brief aan twee ministeries, spoorwegmaatschappij NS en spoorbeheerder ProRail.

Eurostar wil onder andere meer routes kunnen gebruiken naar België en Frankrijk om knelpunten op een deel van de hogesnelheidslijn in Zuid-Holland te omzeilen. Door constructiefouten bij viaducten is de snelheid van treinen sterk beperkt. Ook eist Eurostar dat het op Amsterdam CS gemakkelijker wordt 400 meter lange treinen in te zetten. Daarnaast wil Cazenave dat de marechaussee voortaan gratis grenscontroles uitvoert. Dit zou voor een gelijker speelveld zorgen met luchthavens, waar de overheid betaalt voor de inzet van de marechaussee. De treinreisaanbieder wil op 15 oktober toezeggingen hierover.

Opiniestuk

Eerder liet Cazenave via een opiniestuk in Het Financieele Dagblad ook weten dat ze denkt aan het opschorten van treindiensten vanuit Amsterdam naar Londen en Parijs. Een verbouwing aan Amsterdam CS dreigde aanvankelijk al voor een maandenlange opschorting van de treinritten naar Londen te zorgen, maar uiteindelijk bood het verplaatsen van de paspoortcontroles naar Brussel een oplossing.

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat noemt de Eurostar-treinen naar Londen en Parijs "voor Nederland belangrijke spoorverbindingen". "We zijn met Eurostar in gesprek over de ontwikkelingen en de punten die zij in hun brief noemen en hebben er vertrouwen in dat zij de belangrijke en succesvolle verbindingen tussen Amsterdam en Londen en Amsterdam en Parijs ook in de toekomst blijven aanbieden", reageert een woordvoerder.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

6 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

6 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

6 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

8 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

10 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

11 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

13 uur geleden