Eurostar dreigt nog altijd met opschorten ritten Amsterdam CS
LONDEN (ANP) - Treinreisaanbieder Eurostar dreigt nog altijd internationale reizen vanaf Amsterdam Centraal tijdelijk te schrappen. De verbouwing van de terminal voor ritten naar Londen is volgens NS weliswaar op tijd af, maar volgens topvrouw Gwendoline Cazenave spelen er meer problemen die een betrouwbare dienstverlening in de weg staan.
"Zonder een oplossing voor capaciteitsproblemen ziet Eurostar zich mogelijk genoodzaakt de dienstverlening tijdelijk op te schorten, een stap die we hopen te vermijden, maar niet kunnen uitsluiten zonder operationele duidelijkheid", schrijft Cazenave in een brief aan twee ministeries, spoorwegmaatschappij NS en spoorbeheerder ProRail.
Eurostar wil onder andere meer routes kunnen gebruiken naar België en Frankrijk om knelpunten op een deel van de hogesnelheidslijn in Zuid-Holland te omzeilen. Door constructiefouten bij viaducten is de snelheid van treinen sterk beperkt. Ook eist Eurostar dat het op Amsterdam CS gemakkelijker wordt 400 meter lange treinen in te zetten. Daarnaast wil Cazenave dat de marechaussee voortaan gratis grenscontroles uitvoert. Dit zou voor een gelijker speelveld zorgen met luchthavens, waar de overheid betaalt voor de inzet van de marechaussee. De treinreisaanbieder wil op 15 oktober toezeggingen hierover.
Opiniestuk
Eerder liet Cazenave via een opiniestuk in Het Financieele Dagblad ook weten dat ze denkt aan het opschorten van treindiensten vanuit Amsterdam naar Londen en Parijs. Een verbouwing aan Amsterdam CS dreigde aanvankelijk al voor een maandenlange opschorting van de treinritten naar Londen te zorgen, maar uiteindelijk bood het verplaatsen van de paspoortcontroles naar Brussel een oplossing.
Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat noemt de Eurostar-treinen naar Londen en Parijs "voor Nederland belangrijke spoorverbindingen". "We zijn met Eurostar in gesprek over de ontwikkelingen en de punten die zij in hun brief noemen en hebben er vertrouwen in dat zij de belangrijke en succesvolle verbindingen tussen Amsterdam en Londen en Amsterdam en Parijs ook in de toekomst blijven aanbieden", reageert een woordvoerder.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
22 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
2 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
21 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
21 uur geleden