
Eurostar dreigt nog altijd met opschorten ritten Amsterdam CS
LONDEN (ANP) - Treinreisaanbieder Eurostar dreigt nog altijd internationale reizen vanaf Amsterdam Centraal tijdelijk te schrappen. De verbouwing van de terminal voor ritten naar Londen is volgens NS weliswaar op tijd af, maar volgens topvrouw Gwendoline Cazenave spelen er meer problemen die een betrouwbare dienstverlening in de weg staan.
"Zonder een oplossing voor capaciteitsproblemen ziet Eurostar zich mogelijk genoodzaakt de dienstverlening tijdelijk op te schorten, een stap die we hopen te vermijden, maar niet kunnen uitsluiten zonder operationele duidelijkheid", schrijft Cazenave in een brief aan twee ministeries, spoorwegmaatschappij NS en spoorbeheerder ProRail.
Eurostar wil onder andere meer routes kunnen gebruiken naar België en Frankrijk om knelpunten op een deel van de hogesnelheidslijn in Zuid-Holland te omzeilen. Door constructiefouten bij viaducten is de snelheid van treinen sterk beperkt. Ook eist Eurostar dat het op Amsterdam CS gemakkelijker wordt 400 meter lange treinen in te zetten. Daarnaast wil Cazenave dat de marechaussee voortaan gratis grenscontroles uitvoert. Dit zou voor een gelijker speelveld zorgen met luchthavens, waar de overheid betaalt voor de inzet van de marechaussee. De treinreisaanbieder wil op 15 oktober toezeggingen hierover.
Opiniestuk
Eerder liet Cazenave via een opiniestuk in Het Financieele Dagblad ook weten dat ze denkt aan het opschorten van treindiensten vanuit Amsterdam naar Londen en Parijs. Een verbouwing aan Amsterdam CS dreigde aanvankelijk al voor een maandenlange opschorting van de treinritten naar Londen te zorgen, maar uiteindelijk bood het verplaatsen van de paspoortcontroles naar Brussel een oplossing.
Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat noemt de Eurostar-treinen naar Londen en Parijs "voor Nederland belangrijke spoorverbindingen". "We zijn met Eurostar in gesprek over de ontwikkelingen en de punten die zij in hun brief noemen en hebben er vertrouwen in dat zij de belangrijke en succesvolle verbindingen tussen Amsterdam en Londen en Amsterdam en Parijs ook in de toekomst blijven aanbieden", reageert een woordvoerder.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.
46 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de meeste landen importheffingen van 15 tot 20 procent opleggen, zei hij tegen nieuwszender NBC News. Dat tarief zou gelden voor producten uit landen waarvoor de Amerikaanse regering geen specifiek tarief heeft aangekondigd in een brief.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in mei licht gestegen. De groei viel wel terug ten opzichte van een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer chemische producten en machines uitgevoerd. De groei kwam uit op 0,5 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni fors afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vorige maand 313 bedrijven failliet verklaard. Dat zijn 69 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Vergeleken met mei daalde het aantal faillissementen met 11 procent.
2 uur geleden