Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurostar: Amsterdam moet volwaardige Europese treinreishub worden

Eurostar: Amsterdam moet volwaardige Europese treinreishub worden

ROTTERDAM (ANP) - Amsterdam moet uitgroeien tot een volwaardige Europese hub voor treinreizen door Europa. Dat zegt topvrouw van de Eurostar Group Gwendoline Cazenave in een interview met het ANP. Voorbereidingen daarvoor worden volgens haar al getroffen, naar verwachting zijn alle aanpassingen in 2025 gereed. Onder meer op die manier werkt de Eurostar Group, waar zowel de Thalys als Eurostar onder vallen, aan zijn doel om jaarlijks 30 miljoen reizigers te verwerken tegen 2030.

Momenteel vertrekken dagelijks vier treinen uit de hoofdstad richting Londen. Daarin bevinden zich ook intercontinentale reizigers die Nederland binnen komen met het vliegtuig en in Amsterdam de trein pakken. Op termijn zou Cazenave daar nog een vijfde trein aan toe willen voegen. "Die trein moet wat vroeger op de dag gaan rijden, waardoor het met name voor zakelijke reizigers aantrekkelijker wordt om voor een treinreis te kiezen. Zij vertrekken dan vroeg uit Amsterdam en kunnen zo op tijd in Londen zijn voor afspraken."

De groeiende vraag naar treinreizen is inmiddels weer aangetrokken, nadat de coronacrisis het treinverkeer in Europa vorig jaar nog had platgelegd. Cazenave vertelt dat het aantal passagiers in de Eurostar en Thalys in maart vorig jaar nog maar op respectievelijk 10 procent en 30 procent van de capaciteit zat van 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. "Maar van de een op de andere dag trok de vraag weer aan, en tegen mei zaten we voor beide trajecten op 80 procent." Inmiddels rijden beide treinen weer op volle sterkte.

Veranderingen nodig

Maar om verder te groeien zijn wel veranderingen nodig. In Amsterdam liggen daar al plannen voor. Op Amsterdam Centraal moeten uiteindelijk 600 mensen aan boord van een Eurostar-trein kunnen stappen, momenteel is die capaciteit nog beperkt tot 200 door de omvang van de terminal waar de paspoortcontroles worden uitgevoerd. Terwijl de capaciteit van een trein 900 reizigers bedraagt. Onder meer de inrichting van de stations vormt daardoor een van de grootste obstakels richting de doelstelling van 30 miljoen reizigers per jaar.

Ook de spoorinfrastructuur in Nederland bemoeilijkt het verder groeien. Maar Cazenave blijft optimistisch, volgens haar is de reizigersdoelstelling nog altijd realistisch. De samenwerking met partijen als NS en ProRail voor wat betreft de dienstregeling is daarvoor "de toekomst", aldus de Eurostar-topvrouw, ook met het oog op die vijfde dagelijkse trein richting Londen. "Zo moeten we ervoor zorgen dat we voldoende capaciteit hebben om te werken aan een duurzamere wereld en een duurzamere manier van reizen."

Cazenave denkt voor nu nog niet aan het uitbreiden van het aantal bestemmingen, daarvoor moeten eerst de infrastructuur en dienstregeling goed op elkaar aansluiten. Tegen het einde van het jaar verdwijnt de Thalys bovendien van het spoor, het gevolg van een fusie met Eurostar. Vanaf dat moment reizen passagiers ook met een Eurostar-trein richting Brussel en Parijs, daar waar nu nog een Thalys-trein rijdt.

Meer uit Financieel

Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

2 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

2 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

3 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

3 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

5 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

5 uur geleden