Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europol meldt wapensmokkel vanuit Oekraïne

Europol meldt wapensmokkel vanuit Oekraïne

STUTTGART/BRUSSEL (ANP) - Criminele netwerken smokkelen aanzienlijke hoeveelheden (militaire) wapens en munitie uit Oekraïne, hebben landen in de Europese Unie gemeld bij Europol. Dat blijkt uit een brief van de Europese politiedienst aan de Europese Unie waarover de Duitse zender SWR bericht.

De dienst kent meerdere gevallen van personen die Oekraïne probeerden te verlaten met vuurwapens en spreekt van georganiseerde wapensmokkel vanuit Oekraïne. Europol schrijft onder meer over de terroristische dreiging die dit kan betekenen voor de EU.

Een ander probleem is dat sommige Oekraïners die naar de EU zijn gevlucht wapens en munitie in het grensgebied hebben achtergelaten die ze in eigen land nodig hebben voor zelfverdediging. Er zijn al opslagplaatsen ontdekt en Europol vreest dat deze wapens en munitie in handen kunnen vallen van criminele bendes.

Daarnaast worden sommige Oekraïense vluchtelingen ervan verdacht vuurwapens stiekem mee te brengen om in de EU te verkopen. Er zouden taxiritten zijn afgerekend met vuurwapens.

Rusland beweerde begin deze maand dat sommige wapens die westerse landen naar Oekraïne hebben gestuurd op de zwarte markt in het Midden-Oosten zijn gesignaleerd. Moskou gaf daarvoor geen bewijs en Oekraïne heeft de aantijgingen ontkend.

Meer uit Buitenland

China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

25 minuten geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

31 minuten geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

1 uur geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

1 uur geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

1 uur geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

1 uur geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

3 uur geleden