Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese wetgeving rond voor uitbannen F-gassen uit koelkasten

Europese wetgeving rond voor uitbannen F-gassen uit koelkasten

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft voor wetgeving gestemd om een einde te maken aan het gebruik van F-gassen in onder meer koelkasten en warmtepompen. F-gassen zijn zeer slecht voor het klimaat.

De EU-landen waren eerder al akkoord. Nu ook het Europees Parlement akkoord is, moet de uiteindelijke EU-wetstekst binnen twee jaar worden ingevoerd in alle EU-lidstaten.

De nieuwe wetgeving is een aanscherping van Europese wetgeving uit 2014. De Nederlandse Europarlementariër Bas Eickhout (GroenLinks) was namens het EU-parlement de hoofdonderhandelaar over dit onderwerp. Hij ziet in de nieuwe ban niet alleen winst voor het klimaat, maar ook mogelijkheden voor vernieuwing van de Europese industrie. "Warmtepompen zijn essentieel voor de Europese energietransitie. Deze deal zorgt ervoor dat producenten van warmtepompen de komende jaren gaan overstappen op klimaatvriendelijke alternatieven." Volgens hem kunnen Europese producenten op dit terrein wereldwijde koplopers worden.

Probleem in dit klimaatdossier was onder meer dat producenten steeds nieuwe F-gassen weten te ontwikkelen. De wetgeving kan daarmee niet in de pas lopen. Het Europees Parlement wilde deze gassen helemaal uitbannen. Dat staat nu inderdaad in de nieuwe Europese wet. Vanaf 2050 mogen er helemaal geen nieuwe F-gassen gebruikt worden in Europa.

Meer uit Buitenland

Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

44 minuten geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

52 minuten geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

2 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

7 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

7 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

10 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

10 uur geleden