'Europese Unie weert Amerikanen ook na 1 juli'
BRUSSEL (ANP) - Hoewel de Europese Unie zijn grenzen voor niet-Europeanen na 1 juli geleidelijk weer wil opengooien, zijn Amerikanen vooralsnog niet welkom. Volgens de krant The New York Times staan de Verenigde Staten op een conceptlijst van landen die bij de aanpak van het coronavirus hun zaakjes nog niet op orde hebben. Reizigers uit deze landen zijn voorlopig nog niet gewenst in Europa.
Het dagblad spreekt over een forse knauw voor het Amerikaanse prestige in de wereld. Het zou ook een afwijzing zijn van de manier waarop de Amerikaanse president Trump omgaat met de coronacrisis. Op de conceptlijst landen met 'ongewenste' bezoekers staan onder meer Rusland en Brazilië, waar de corona-uitbraak ook nog niet onder controle is. Chinese toeristen daarentegen zouden wel weer mogen komen.
Bezoekers uit de Verenigde Staten en de rest van de wereld mogen sinds half maart de Europese Unie niet in, op enkele uitzonderingen na. Een definitief besluit over het heropenen van de Europese Unie wordt begin volgende week verwacht. Europeanen op hun beurt mogen nog steeds de VS niet in.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid, aldus persbureau Reuters.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
3 uur geleden