Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Europese Unie weert Amerikanen ook na 1 juli'

'Europese Unie weert Amerikanen ook na 1 juli'

BRUSSEL (ANP) - Hoewel de Europese Unie zijn grenzen voor niet-Europeanen na 1 juli geleidelijk weer wil opengooien, zijn Amerikanen vooralsnog niet welkom. Volgens de krant The New York Times staan de Verenigde Staten op een conceptlijst van landen die bij de aanpak van het coronavirus hun zaakjes nog niet op orde hebben. Reizigers uit deze landen zijn voorlopig nog niet gewenst in Europa.

Het dagblad spreekt over een forse knauw voor het Amerikaanse prestige in de wereld. Het zou ook een afwijzing zijn van de manier waarop de Amerikaanse president Trump omgaat met de coronacrisis. Op de conceptlijst landen met 'ongewenste' bezoekers staan onder meer Rusland en Brazilië, waar de corona-uitbraak ook nog niet onder controle is. Chinese toeristen daarentegen zouden wel weer mogen komen.

Bezoekers uit de Verenigde Staten en de rest van de wereld mogen sinds half maart de Europese Unie niet in, op enkele uitzonderingen na. Een definitief besluit over het heropenen van de Europese Unie wordt begin volgende week verwacht. Europeanen op hun beurt mogen nog steeds de VS niet in.

Meer uit Buitenland

Marokko geeft miljarden extra aan onderwijs en zorg na protesten

RABAT (ANP/RTR) - Marokko gaat in 2026 140 miljard dirham (ruim 13 miljard euro) uitgeven aan gezondheidszorg en onderwijs, meldt het koninklijk paleis zondag. Dat is een stijging van 16 procent vergeleken met dit jaar.

1 uur geleden
FT: Trump spoorde Zelensky aan om Russische eisen te accepteren

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Volodymyr Zelensky tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis op vrijdag aangespoord de Russische voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te accepteren, schrijft de Financial Times (FT). Trump waarschuwde Zelensky dat Vladimir Poetin Oekraïne zal "vernietigen" als het land niet meewerkt, meldt de krant op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Trump wil troepen sturen naar San Francisco

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag in een tv-interview dat hij troepen wil sturen naar San Francisco. Trump heeft de Nationale Garde al naar meerdere door Democraten bestuurde steden gestuurd.

3 uur geleden
Israël hervat staakt-het-vuren in Gaza

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger heeft het staakt-het-vuren in Gaza hervat, melden de strijdkrachten op X. Israël voerde eerder zondag juist meerdere aanvallen uit op Gaza, nadat Hamas Israëlische troepen zou hebben aangevallen.

3 uur geleden
Dodental door Israëlische aanvallen op Gaza loopt verder op

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door de Israëlische luchtaanvallen van zondag op Gaza zijn zeker 33 mensen om het leven gekomen, meldt de burgerbeschermingsdienst van Gaza. Israël voerde op meerdere plaatsen in het gebied aanvallen uit. Het Israëlische leger meldt dat zondag twee militairen zijn gesneuveld in de strijd.

5 uur geleden
Frans ministerie: acht sieraden gestolen bij Louvre-roof

PARIJS (ANP) - Bij de kunstroof in het Louvre zijn acht sieraden gestolen. Dat meldt het Franse ministerie van Cultuur, dat zich eerder nog niet uitsprak over wat er zondagochtend werd buitgemaakt bij het bekende Parijse museum. Het gaat onder meer om een tiara van Eugénie de Montijo, de vrouw van Napoleon III, en twee kettingen. Ook werden een paar oorbellen, een strik, twee broches en nog een losse oorbel ontvreemd.

5 uur geleden
Media: Israël staakt hulpleveringen Gaza tot nader order

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël staakt tot nader order de levering van hulpgoederen aan Gaza. Dat meldt persbureau AFP, dat zich baseert op een bron binnen de Israëlische veiligheidsdiensten. Het land beschuldigde Hamas er zondag van de afspraken rond het staakt-het-vuren "ernstig te hebben geschonden" en voerde meerdere luchtaanvallen uit. Die waren onder meer gericht op het zuiden van Gaza.

6 uur geleden