Europese Unie blijft onderhandelen met China over importheffing
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft de komende tijd onderhandelen met China om alsnog tot een oplossing te komen voor hun dispuut over elektrische auto's. Ook zet de Europese Commissie het onderzoek naar Chinese staatssteun aan producenten van elektrische auto's voort, heeft een woordvoerder van de Commissie in een persconferentie gezegd. Dit is volgens hem mogelijk geworden nu de lidstaten van de Europese Unie daar vrijdag mee akkoord zijn gegaan.
De lidstaten stemden vrijdag ook in met de hoogte van de extra importheffingen voor specifieke automerken zoals SAIC, Tesla, Geely en BYD en voor autoproducten die wel en die niet aan het onderzoek van de Europese Commissie meewerken.
Een aantal tarieven is iets verlaagd zoals bij Saic, Geely en Tesla. De drie krijgen een strafheffing van respectievelijk 35,3 procent (was 36,6 procent), 18,8 procent (was 19,3 procent) en 7,8 procent (was 9 procent). Voor BYD blijft het 'straftarief' 17 procent. De percentages komen bovenop de standaard importheffing van 10 procent.
Extra Importheffing
Voor Chinese bedrijven die niet aan het onderzoek willen meewerken, geldt vanaf 31 oktober een extra importheffing van 35,3 procent. Voor autoproducten die wel meewerken, is het straftarief op 20,7 procent vastgesteld. Beide percentages zijn iets lager dan het oorspronkelijke voorstel van de Europese Commissie.
De maatregel geldt voor vijf jaar. Als de Commissie de komende tijd met een of meer bedrijven tot een akkoord komt, wordt de extra importheffing geschrapt. Dat kan zowel voor als na 30 oktober gebeuren. "We blijven openstaan voor het vinden van een oplossing", zei de woordvoerder van de Commissie.
Stemverhouding
De lidstaten innen straks zelf de importheffingen. Een deel ervan mag het land zelf houden en de rest vloeit naar de Europese kas.
De woordvoerder van de Europese Commissie wil niets zeggen over de stemverhouding. Verschillende EU-bronnen zeggen dat de lidstaten uiterst verdeeld hebben gestemd. Duitsland en Hongarije hebben tegengestemd. Een groot aantal lidstaten heeft zich van stemming onthouden. Voor de Europese Commissie was de uitslag van de stemming voldoende om door te gaan op de ingeslagen weg.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
17 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden