Europese Unie blijft onderhandelen met China over importheffing
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft de komende tijd onderhandelen met China om alsnog tot een oplossing te komen voor hun dispuut over elektrische auto's. Ook zet de Europese Commissie het onderzoek naar Chinese staatssteun aan producenten van elektrische auto's voort, heeft een woordvoerder van de Commissie in een persconferentie gezegd. Dit is volgens hem mogelijk geworden nu de lidstaten van de Europese Unie daar vrijdag mee akkoord zijn gegaan.
De lidstaten stemden vrijdag ook in met de hoogte van de extra importheffingen voor specifieke automerken zoals SAIC, Tesla, Geely en BYD en voor autoproducten die wel en die niet aan het onderzoek van de Europese Commissie meewerken.
Een aantal tarieven is iets verlaagd zoals bij Saic, Geely en Tesla. De drie krijgen een strafheffing van respectievelijk 35,3 procent (was 36,6 procent), 18,8 procent (was 19,3 procent) en 7,8 procent (was 9 procent). Voor BYD blijft het 'straftarief' 17 procent. De percentages komen bovenop de standaard importheffing van 10 procent.
Extra Importheffing
Voor Chinese bedrijven die niet aan het onderzoek willen meewerken, geldt vanaf 31 oktober een extra importheffing van 35,3 procent. Voor autoproducten die wel meewerken, is het straftarief op 20,7 procent vastgesteld. Beide percentages zijn iets lager dan het oorspronkelijke voorstel van de Europese Commissie.
De maatregel geldt voor vijf jaar. Als de Commissie de komende tijd met een of meer bedrijven tot een akkoord komt, wordt de extra importheffing geschrapt. Dat kan zowel voor als na 30 oktober gebeuren. "We blijven openstaan voor het vinden van een oplossing", zei de woordvoerder van de Commissie.
Stemverhouding
De lidstaten innen straks zelf de importheffingen. Een deel ervan mag het land zelf houden en de rest vloeit naar de Europese kas.
De woordvoerder van de Europese Commissie wil niets zeggen over de stemverhouding. Verschillende EU-bronnen zeggen dat de lidstaten uiterst verdeeld hebben gestemd. Duitsland en Hongarije hebben tegengestemd. Een groot aantal lidstaten heeft zich van stemming onthouden. Voor de Europese Commissie was de uitslag van de stemming voldoende om door te gaan op de ingeslagen weg.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
58 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
3 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
4 uur geleden