Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese miljoenenboete voor moederbedrijf Milka en Toblerone

Europese miljoenenboete voor moederbedrijf Milka en Toblerone

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft het moederbedrijf van merken als Milka, Toblerone en Côte d'Or een boete opgelegd van 337,5 miljoen euro. Het Amerikaanse Mondelēz heeft de Europese concurrentieregels geschonden door te beletten dat producten werden doorverhandeld naar andere EU-landen, zegt Eurocommissaris Margrethe Vestager. Het chocoladebedrijf wilde zo de prijs in sommige lidstaten hoog houden.

Mondelēz maakte een eind aan de verkoop van sommige chocoladerepen van Côte d'Or in Nederland, om te voorkomen dat die in België zouden terechtkomen. Daar rekende het bedrijf een hogere prijs.

Het bedrijf heeft tussen 2006 en 2020 zeker 24 inbreuken gemaakt op de Europese regels die de vrije markt beschermen, constateert de Europese Commissie. Het bedrijf maakte afspraken met bijvoorbeeld groothandelaars om de doorverkoop van producten naar andere EU-lidstaten te verhinderen. Om zulke handel te dwarsbomen, misbruikte Mondelēz ook zijn dominante positie op de markt.

Onder druk

Mondelēz is een van de grootste producenten van chocolade en koekjes ter wereld, met merken als Milka, LU en Oreo. Die positie gebruikte het bedrijf om distributeurs in Nederland en Duitsland onder druk te zetten. Zij kregen producten niet langer geleverd om te voorkomen dat ze die zouden doorverkopen naar landen als Oostenrijk, Roemenië, Bulgarije en België.

"Dit zijn heel ernstige beperkingen aan de werking van de vrije markt" zegt Vestager. Mondelēz "deelde de markt kunstmatig op. Dat heeft een negatieve impact op de prijzen. Dit gedrag schaadt consumenten, het ontzegt hun de voordelen van de eengemaakte markt" van de EU.

Vestager hoopt "dat deze boete een heel helder signaal stuurt aan de detailhandel dat we dit niet accepteren. Ik hoop dat dit afschrikt".

Meer uit Financieel

Forbes: Elon Musk ontslaat Tesla-bestuurder na daling verkopen

AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.

8 minuten geleden
Air France-KLM wint flink op beurs na verbod staking door rechter

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.

51 minuten geleden
Amerikaanse handelstekort loopt op ondanks handelsbeleid Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse handelstekort is in mei onverwacht toegenomen door de grootste daling in export sinds het begin van de coronapandemie. Dat is een tegenvaller voor president Donald Trump die het handelstekort van de Verenigde Staten als een groot nadeel ziet en met zijn importheffingen probeert bedrijven te dwingen om meer productie in de VS zelf te doen.

1 uur geleden
Dollar zakt in waarde na gerucht over mogelijke opvolging Powell

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten aan de handel begonnen na nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Maar de waarde van de dollar liep duidelijk terug na een gerucht dat president Donald Trump overweegt om de opvolger van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell ruim voor het einde van diens termijn te benoemen.

2 uur geleden
Goksite Unibet krijgt waarschuwing om bus wielerploeg

DEN HAAG (ANP) - Gokbedrijf Optdeck, in Nederland bekend van goksite Unibet, heeft een dubbele waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit (Ksa). De onderneming is de fout ingegaan met een bus van wielerploeg Unibet Tietema Rockets. Ook ontving de toezichthouder een signaal over een niet geoorloofde bonusfunctie in een gokspel van Unibet.

2 uur geleden
Booking.com verwerpt aantijgingen na massaclaim om hotelprijzen

AMSTERDAM (ANP) - Hotelboekingssite Booking.com stelt transparant te werken richting reizigers die via het platform boeken, en wijst alle aantijgingen die het tegendeel beweren van de hand. Daarmee reageert het bedrijf op een massaclaim van de Consumentenbond en stichting Consumenten Competition Claims, die Booking.com beschuldigen van kunstmatig hoge hotelprijzen. "Momenteel zijn we de inhoud van deze claim aan het beoordelen en zullen daarop reageren", aldus Booking.com.

3 uur geleden
Oud-Jumbo-baas zegt dat zijn vertrouwen na strafzaak is geschaad

GRONINGEN (ANP) - Het vertrouwen van oud-Jumbo-topman Frits van Eerd in anderen is aangetast door de rechtszaak die het Openbaar Ministerie tegen hem voert. Dat zei hij bij het slot van de behandeling van de strafzaak, waarin hij wordt verdacht van corruptie, witwassen en valsheid in geschrifte. Van Eerd ontkent alle aantijgingen.

4 uur geleden