'Europese luchthavens moeten ontheffing van convenanten vragen'
LONDEN (ANP) - Door het trage herstel van de luchtvaart van de coronacrisis komen verschillende luchthavens mogelijk financieel in de knel te zitten. Ze hebben wel genoeg financiële middelen voorhanden voor een langere periode van gematigd verkeer, maar door het tragere herstel zullen ze mogelijk niet voldoen aan bepaalde prestatieafspraken met schuldeisers. Daarom is het volgens kredietbeoordelaar Moody's nodig dat ze ontheffing weten te regelen voor deze convenanten.
Moody's verwacht dat het verkeersvolume op de Europese luchthavens dit jaar gemiddeld 70 procent onder het niveau van 2019, het laatste jaar voor de crisis, zal liggen. Volgens de kredietbeoordelaar zullen schuldeisers steun blijven geven, gezien het potentieel voor herstel zodra de uitbraak van het coronavirus onder controle is.
Het bureau verwacht in zijn basisscenario dat de luchtvaart pas tegen 2024 weer op het niveau van voor de crisis zit. Om kosten te besparen hebben luchthavens kapitaaluitgaven teruggeschroefd en hebben ze gesneden in de operationele kosten. Deze maatregelen, in combinatie met kapitaalinjecties en de opschorting van dividenduitkeringen, ondersteunen de kasstroom van de luchthavenexploitanten.
Volgens Moody's zullen de schulden van de luchthavens tegen 2023 met zo'n 13 procent zijn opgelopen in vergelijking met 2019. De winst voor rente, belastingen en eenmalige posten zal dan nog onder het niveau van 2019 liggen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden