Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Europese luchthavens moeten ontheffing van convenanten vragen'

'Europese luchthavens moeten ontheffing van convenanten vragen'

LONDEN (ANP) - Door het trage herstel van de luchtvaart van de coronacrisis komen verschillende luchthavens mogelijk financieel in de knel te zitten. Ze hebben wel genoeg financiële middelen voorhanden voor een langere periode van gematigd verkeer, maar door het tragere herstel zullen ze mogelijk niet voldoen aan bepaalde prestatieafspraken met schuldeisers. Daarom is het volgens kredietbeoordelaar Moody's nodig dat ze ontheffing weten te regelen voor deze convenanten.

Moody's verwacht dat het verkeersvolume op de Europese luchthavens dit jaar gemiddeld 70 procent onder het niveau van 2019, het laatste jaar voor de crisis, zal liggen. Volgens de kredietbeoordelaar zullen schuldeisers steun blijven geven, gezien het potentieel voor herstel zodra de uitbraak van het coronavirus onder controle is.

Het bureau verwacht in zijn basisscenario dat de luchtvaart pas tegen 2024 weer op het niveau van voor de crisis zit. Om kosten te besparen hebben luchthavens kapitaaluitgaven teruggeschroefd en hebben ze gesneden in de operationele kosten. Deze maatregelen, in combinatie met kapitaalinjecties en de opschorting van dividenduitkeringen, ondersteunen de kasstroom van de luchthavenexploitanten.

Volgens Moody's zullen de schulden van de luchthavens tegen 2023 met zo'n 13 procent zijn opgelopen in vergelijking met 2019. De winst voor rente, belastingen en eenmalige posten zal dan nog onder het niveau van 2019 liggen.

Meer uit Financieel

Werkloosheid stabiel op 4 procent, wel stijging onder jongeren

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

10 minuten geleden
Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

8 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

9 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

11 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

13 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

14 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

15 uur geleden