Europese landen zien weer forse stijging coronabesmettingen
PRAAG (ANP/RTR/AFP) - Europese landen hebben opnieuw forse stijgingen gemeld van het aantal coronabesmettingen. Niet eerder is in Duitsland, Zwitserland, Tsjechië, Rusland en Kroatië in een etmaal bij zo'n groot aantal mensen vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hadden opgelopen. Polen registreerde de grootste stijging van het dodental sinds het begin van de pandemie.
Het 145 miljoen inwoners tellende Rusland maakte melding van 15.150 nieuwe besmettingen, Tsjechië (10 miljoen inwoners) van 9721. Zwitserland (8 miljoen inwoners) meldde nog eens 3105 besmettingen en in Duitsland (83 miljoen inwoners) ging het om 7334 nieuwe coronagevallen.
Kroatië, waar zo'n 4 miljoen mensen wonen, registreerde 1131 besmettingen. Het was de eerste keer dat daar meer dan 1000 coronagevallen zijn vastgesteld.
Grootste stijging
Polen maakte melding van de dood van 132 coronapatiënten in een dag tijd, de grootste stijging van het dodental sinds het begin van de pandemie. Daar stelden de autoriteiten in een dag tijd bij nog eens 7705 mensen een coronabesmetting vast. Dat zijn er minder dan donderdag, toen een recordaantal van 8099 besmettingen was gemeld.
Europese landen zien zich genoodzaakt om steeds strengere maatregelen te nemen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Regeringen deinzen vooralsnog terug voor ingrijpende landelijke lockdowns. Wel worden lokaal alweer gebieden afgesloten van de buitenwereld.
Op slot
Zo maakten de Griekse autoriteiten vrijdag bekend dat de regio Kozani op slot gaat. De circa 150.000 inwoners mogen het gebied niet verlaten en veel bedrijven moeten voorlopig de deuren sluiten. Het gaat volgens Griekse media om de eerste lockdown van de tweede golf van de coronapandemie.
De autoriteiten in Oostenrijk plaatsen zaterdag de plaats Kuchl, in de buurt van Salzburg, onder quarantaine. Forenzen mogen dan niet meer van of naar de gemeente reizen. De gouverneur van de regio waarschuwde dat de situatie in de 7000 inwoners tellende plaats "volledig uit de hand" loopt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
49 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
51 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.
4 uur geleden