Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Investeringsbank (EIB) krijgt Spaanse als baas

Europese Investeringsbank (EIB) krijgt Spaanse als baas

BRUSSEL (ANP) - De Spaanse vicepremier Nadia Calviño wordt de nieuwe baas van de Europese Investeringsbank (EIB). Voor de bank, met vele miljarden om uit te lenen, is een belangrijke rol voorzien in de wederopbouw van Oekraïne en de overgang naar een duurzame economie.

Calviño, nu nog minister van Economische Zaken, wordt de eerste vrouw die aan het hoofd van de investeringsbank van de Europese Unie komt te staan. De EIB was op zoek naar een opvolger voor president Werner Hoyer, die op 1 januari stopt.

De Spaanse moest afrekenen met een geduchte concurrente, de prominente Deense Eurocommissaris voor Mededinging Margrethe Vestager. Zij had haar werk tijdelijk neergelegd om haar kandidatuur te bepleiten, maar keert nu terug in de commissie.

"De Europese ministers van Financiën zijn overeengekomen om de kandidatuur van Nadia Calviño als nieuwe voorzitter van de EIB te steunen", laat de Belgische minister Vincent Van Peteghem weten. "Nadia heeft alle kwaliteiten die nodig zijn om de grootste multilaterale bank ter wereld te besturen." Omdat België komend halfjaar de EU voorzit, was het land de taak toebedeeld om een nieuwe EIB-president te vinden.

Meer uit Financieel

Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

1 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

1 uur geleden
Studie: minder vacatures in militaire drone-industrie in Europa

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.

1 uur geleden
Handelsblatt: Google gaat recordbedrag investeren in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.

2 uur geleden
Besparingsmaatregelen KLM leiden nog niet tot herstel

AMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.

2 uur geleden
Bouwer BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen in Nederland dan vorig jaar. De bouwer denkt dat de vraag naar onder meer woningen "robuust" zal blijven, hoewel de onzekerheid door de stikstofproblemen aanhoudt. Dit meldt BAM in een handelsbericht over de eerste drie kwartalen van 2025.

2 uur geleden
ArcelorMittal optimistisch over 2026 door Europese maatregelen

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal is optimistisch over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Ook denkt de grote staalproducent te profiteren van recente overnames en investeringen.

2 uur geleden