Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent
AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.
De gasprijs is vrijdagmiddag ongeveer 34,70 euro per megawattuur, zo'n 20 procent meer dan aan het begin van de week. Maandagmiddag bedroeg de gasprijs rond de 28 euro per megawattuur. Het is de scherpste prijsstijging sinds oktober 2023 en het hoogste niveau van de afgelopen zes maanden. Wel is de prijs nog ver onder die van vorig jaar februari, toen de gasprijs op meer dan 50 euro per megawattuur piekte.
De Nederlandse ondergrondse gasvoorraden zijn voor 37,8 procent gevuld, blijkt uit het Nationale Energie Dashboard. Dat was tien dagen geleden nog 45,7 procent en medio december nog bijna 60 procent. De Europese gasreserves zitten op 52 procent, een stuk lager dan het seizoensgemiddelde van 67 procent.
Het koude weer is de belangrijkste reden. Maar ook de spanningen in Iran, een belangrijke bron van gas voor Turkije, spelen mee.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
11 uur geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
11 uur geleden