Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese consumentenbonden klagen Chinese webwinkel Temu aan

Europese consumentenbonden klagen Chinese webwinkel Temu aan

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond treedt samen met zestien andere consumentenorganisaties op tegen de Chinese webwinkel Temu. Volgens hen maakt Temu gebruik van verboden technieken om consumenten te beïnvloeden en houdt de webwinkel zich niet aan nieuwe Europese wetgeving.

Temu schotelt consumenten, zodra ze op een product hebben geklikt, meteen duurdere versies voor, stellen de consumentenbonden. Ook zou het bedrijf het onnodig moeilijk maken voor klanten om hun account op te heffen. Dat is volgens Europese wetgeving niet toegestaan.

Temu is "razend populair" in Europa, zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond, maar opereert niet op een eerlijke manier. "Het bedrijf houdt zoveel informatie achter dat consumenten geen weloverwogen aankoopbeslissing kunnen nemen."

Klacht ingediend

Klanten hebben volgens de Consumentenbond geen idee of het product dat ze kopen wel veilig is. En de webwinkel staat "bol van de manipulatieve technieken om consumenten meer geld te laten uitgeven op het platform", zegt Molenaar.

De Consumentenbond heeft een klacht over Temu ingediend bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De andere consumentenorganisaties hebben hetzelfde gedaan bij hun nationale toezichthouders. Die zullen de klachten doorsturen naar de toezichthouder in Ierland, waar het Europese hoofdkantoor van Temu gevestigd is.

Temu ligt al langer onder vuur. In oktober 2023 deed de Italiaanse consumentenorganisatie Altroconsumo onderzoek naar cosmeticaproducten op het platform. Veel producten bleken de ingrediënten die op de verpakking stonden helemaal niet of slechts in hele kleine hoeveelheden te bevatten. Eerder dit jaar beschuldigde de Duitse consumentenorganisatie VZBV Temu ervan consumenten te misleiden met productrecensies. En in februari van dit jaar concludeerde de Europese brancheorganisatie voor de speelgoedindustrie dat het speelgoed dat door de webwinkel wordt verkocht soms een veiligheidsrisico kan vormen voor kinderen.

Meer uit Financieel

Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

49 minuten geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

2 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

2 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

3 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

4 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

4 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

5 uur geleden