Europese consumentenbonden klagen Chinese webwinkel Temu aan
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond treedt samen met zestien andere consumentenorganisaties op tegen de Chinese webwinkel Temu. Volgens hen maakt Temu gebruik van verboden technieken om consumenten te beïnvloeden en houdt de webwinkel zich niet aan nieuwe Europese wetgeving.
Temu schotelt consumenten, zodra ze op een product hebben geklikt, meteen duurdere versies voor, stellen de consumentenbonden. Ook zou het bedrijf het onnodig moeilijk maken voor klanten om hun account op te heffen. Dat is volgens Europese wetgeving niet toegestaan.
Temu is "razend populair" in Europa, zegt directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond, maar opereert niet op een eerlijke manier. "Het bedrijf houdt zoveel informatie achter dat consumenten geen weloverwogen aankoopbeslissing kunnen nemen."
Klacht ingediend
Klanten hebben volgens de Consumentenbond geen idee of het product dat ze kopen wel veilig is. En de webwinkel staat "bol van de manipulatieve technieken om consumenten meer geld te laten uitgeven op het platform", zegt Molenaar.
De Consumentenbond heeft een klacht over Temu ingediend bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De andere consumentenorganisaties hebben hetzelfde gedaan bij hun nationale toezichthouders. Die zullen de klachten doorsturen naar de toezichthouder in Ierland, waar het Europese hoofdkantoor van Temu gevestigd is.
Temu ligt al langer onder vuur. In oktober 2023 deed de Italiaanse consumentenorganisatie Altroconsumo onderzoek naar cosmeticaproducten op het platform. Veel producten bleken de ingrediënten die op de verpakking stonden helemaal niet of slechts in hele kleine hoeveelheden te bevatten. Eerder dit jaar beschuldigde de Duitse consumentenorganisatie VZBV Temu ervan consumenten te misleiden met productrecensies. En in februari van dit jaar concludeerde de Europese brancheorganisatie voor de speelgoedindustrie dat het speelgoed dat door de webwinkel wordt verkocht soms een veiligheidsrisico kan vormen voor kinderen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.
10 uur geleden