Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie wil omstreden ontbossingswet uitstellen

Europese Commissie wil omstreden ontbossingswet uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt voor om de invoering van een Europese wet die ontbossing moet tegengaan met een jaar uit te stellen. Die wet wordt nu op zijn vroegst eind 2025 bindend voor grote bedrijven en een half jaar later voor kleine.

De wet legt regelgeving vast voor importproducten die met ontbossing in verband worden gebracht. Niet alleen voor hout, maar ook voor producten als palmolie of koffie moeten producenten aantonen dat er geen ontbossing is geweest.

Volgens de Europese Commissie hebben bedrijven uit zowel de EU als daarbuiten meer tijd nodig om aan de wet te wennen. De commissie heeft hiervoor nu een handleiding geschreven. Het voorstel tot uitstel moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement en de EU-landen. Die hadden in 2023 de wet goedgekeurd, inclusief de ingangsdatum aan het einde van dit jaar. Maar gelet op nieuwe geluiden uit de EU-landen en in het EU-parlement zal het uitstel er waarschijnlijk komen.

Politieke strategie

Sander Smit, Europarlementariër voor de BBB, is blij met het uitstel. "Bedrijven verkeren al lange tijd in grote onzekerheid hoe zij aan de regels moeten voldoen, terwijl zware boetes op de loer liggen. Het is dan ook goed dat aan deze onzekerheid een eind is gekomen en bedrijven meer tijd wordt geboden om zich voor te bereiden", schrijft hij in een persbericht.

D66-Europarlementariër Gerben-Jan Gerbrandy ziet in het uitstel een politieke strategie van Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Die zet volgens hem "de bijl aan haar eigen Europese Green Deal", waarin klimaat- en milieudoelen waren vastgelegd. "Dit is een puur politiek besluit, om te laten zien dat ze bereid is groene maatregelen op te offeren. Al maanden lag alles bij de commissie klaar om uitgevoerd te worden. Dat is bewust opgehouden door Von der Leyen."

Meer uit Financieel

Trump wil binnenkort met tarieven op staal en chips komen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat volgende week nieuwe importheffingen op staal instellen. De week daarop wil hij met tarieven voor halfgeleiders komen, heeft Trump vrijdag gezegd tegen journalisten aan boord van het presidentiele vliegtuig Air Force One.

16 minuten geleden
Bedrijfsleven wil na uitblijven akkoord meer geld voor recycling

DEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven ziet na het uitblijven van een internationaal akkoord tegen plasticvervuiling een grotere noodzaak om in Nederland en Europa meer te investeren in recycling.

21 minuten geleden
China stapt naar WTO om staalheffing Canada

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) een klacht ingediend tegen Canada, vanwege importbeperkingen van Chinees staal. De Chinese regering noemt die maatregel "typisch handelsprotectionisme" dat indruist tegen de regels van de internationale handelsarbiter.

57 minuten geleden
Grondpersoneel Ryanair in Spanje staakt

MADRID (ANP/DPA) - Vakantiegangers die van en naar Spanje vliegen moeten bedacht zijn op problemen met hun bagage. Ontevreden werknemers van een afhandelingsbedrijf van budgetvlieger Ryanair staken. Reizigers krijgen daarom het advies om goed te controleren of hun vlucht doorgaat of vertraging heeft.

1 uur geleden
Unilever teleurgesteld over uitblijven akkoord over plastic

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenbedrijf Unilever is "teleurgesteld" over het uitblijven van een bindend internationaal verdrag tegen plasticvervuiling op de VN-top in Genève. "Deze gesprekken moeten leiden tot concrete actie. Gecoördineerde regelgeving is noodzakelijk om de complexiteit en kosten voor bedrijven te verminderen en het vertrouwen voor investeringen in oplossingen te vergroten", vindt Rebecca Marmot, directeur duurzaamheid en corporate affairs.

2 uur geleden
Ontbijtgranenmaker Holie mag reclame maken met eigen suikerscore

AMSTERDAM (ANP) - Holie's Sugar-Score is geen misleidende reclame, heeft de kortgedingrechter in Amsterdam geoordeeld. Ontbijtgranenproducent Holie mag de zelfbedachte suikerscore daarom gebruiken in reclames.

2 uur geleden
Prijzen olie en gas licht lager in afwachting top Trump en Poetin

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van olie en gas gingen vrijdag licht omlaag in afwachting van het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump en Poetin spreken elkaar in Alaska over de oorlog in Oekraïne. De ontmoeting zou uiteindelijk kunnen leiden tot aanzienlijke veranderingen in de brandstofaanvoer vanuit Rusland, een van de grootste producenten van olie en gas ter wereld.

3 uur geleden