Europese Commissie wil na coronacrisis meer rechten reiziger
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil reizigers beter beschermen tegen een nieuwe pandemie die de reiswereld lamlegt of andere calamiteiten. Zij wil bijvoorbeeld voorkomen dat vakanties en andere reizen, net als tijdens de coronacrisis, worden geannuleerd zonder dat de reiziger zijn geld kan terugkrijgen.
Reisaanbieders moeten onder meer duidelijk maken bij wie een gedupeerde klant moet zijn voor schadeloosstelling, als het aan de commissie ligt. Nu is dat, zeker voor wie een reis boekt via een prijsvergelijker of andere tussenpersoon, vaak nog schimmig. Het bedrag moet volgens het dagelijks bestuur van de EU binnen twee weken worden teruggestort. Om dat mogelijk te maken, moeten reisorganisaties op hun beurt binnen zeven dagen hun geld terugkrijgen van dienstverleners als vliegmaatschappijen of hotels.
Tegoedbonnen, zoals de vouchers die veel tijdens de coronacrisis zijn verstrekt, moeten volgens de commissie worden uitbetaald als ze niet op tijd worden verzilverd. Bij een bankroet houden ze hun waarde. Wie door vertraging tijdens één reisetappe een overstap mist, moet beter worden geholpen, met een alternatieve reis naar zijn bestemming of een schadevergoeding bijvoorbeeld.
Royalere bescherming
Consumentenorganisaties zouden graag nog royalere bescherming voor reizigers zien. Luchtvaartmaatschappijen klagen dat ook met de nu voorgestelde voorschriften onduidelijk blijft of een reisaanbieder aansprakelijk is voor een annulering of dat het gaat om overmacht.
De commissie legt de voorstellen nu voor aan de EU-lidstaten en aan het Europees Parlement, die ze nog moeten goedkeuren.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
9 uur geleden