Europese Commissie wil dat EU zuinig blijft met gas
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet ook de komende jaren minder aardgas blijven verbruiken, vindt de Europese Commissie. De energiecrisis mag dan geluwd zijn, "besparen blijft nodig" omdat de EU bijvoorbeeld af wil van Russische fossiele brandstoffen.
De EU-landen spraken na de Russische invasie in Oekraïne, twee jaar geleden, af 15 procent minder aardgas te verstoken dan de jaren daarvoor. Ze verlengden de vrijwillige noodmaatregel in maart vorig jaar al eens en zouden het streven ook komend jaar moeten blijven volhouden, stelt de commissie voor. Tussen augustus 2022 en december 2023 lukte het volgens het dagelijks bestuur van de EU zelfs 18 procent te besparen.
De EU wil de laatste jaren het klimaat ontzien, maar vooral ook zich helemaal losmaken uit de greep die Rusland als belangrijkste gasleverancier op veel lidstaten had. De spanningen met Rusland joegen de afgelopen jaren de energieprijzen op. Burgers en bedrijven hadden soms veel moeite hun rekeningen te betalen.
Nederland loopt in de EU al een poos voorop met het besparen van gas. Het dringt steevast aan op meer en langere zuinigheid. De energieministers van de EU-landen bespreken de voorgestelde verlenging maandag in Brussel.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
5 uur geleden