Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie wil dat EU zuinig blijft met gas

Europese Commissie wil dat EU zuinig blijft met gas

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet ook de komende jaren minder aardgas blijven verbruiken, vindt de Europese Commissie. De energiecrisis mag dan geluwd zijn, "besparen blijft nodig" omdat de EU bijvoorbeeld af wil van Russische fossiele brandstoffen.

De EU-landen spraken na de Russische invasie in Oekraïne, twee jaar geleden, af 15 procent minder aardgas te verstoken dan de jaren daarvoor. Ze verlengden de vrijwillige noodmaatregel in maart vorig jaar al eens en zouden het streven ook komend jaar moeten blijven volhouden, stelt de commissie voor. Tussen augustus 2022 en december 2023 lukte het volgens het dagelijks bestuur van de EU zelfs 18 procent te besparen.

De EU wil de laatste jaren het klimaat ontzien, maar vooral ook zich helemaal losmaken uit de greep die Rusland als belangrijkste gasleverancier op veel lidstaten had. De spanningen met Rusland joegen de afgelopen jaren de energieprijzen op. Burgers en bedrijven hadden soms veel moeite hun rekeningen te betalen.

Nederland loopt in de EU al een poos voorop met het besparen van gas. Het dringt steevast aan op meer en langere zuinigheid. De energieministers van de EU-landen bespreken de voorgestelde verlenging maandag in Brussel.

Meer uit Financieel

Albert Heijn: meer lege schappen in het noorden door sneeuw

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.

20 minuten geleden
LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

32 minuten geleden
Rechtbank wil 26 getuigen laten ondervragen in megazaak Damen

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.

45 minuten geleden
Maatschappijen schrappen vluchten naar Iran om protesten

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Luchtvaartmaatschappijen schrappen hun vluchten naar Iran nu protesten de situatie in het land steeds verder op scherp zetten. Turkish Airlines vliegt tot en met zaterdag niet naar het land, het eveneens Turkse Pegasus alleen vrijdag niet. Flydubai schrapt minstens zeventien vluchten naar de steden Teheran, Shiraz en Mashhad.

1 uur geleden
Grok laat alleen betalende gebruikers foto's bewerken na ophef

PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.

1 uur geleden
KLM: 300.000 reizigers getroffen door winterweer

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.

2 uur geleden
Meerderheid EU-landen stemt in met Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

2 uur geleden