Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie verwacht na stagnatie weer economische groei

Europese Commissie verwacht na stagnatie weer economische groei

BRUSSEL (ANP) - Na een lange tijd van economische stagnatie gaat de Europese economie er de komende tijd weer op vooruit. Dat voorspelt de Europese Commissie in haar vrijdag gepresenteerde halfjaarlijkse economische prognose.

Het bruto binnenlands product (bbp) van de Europese Unie groeit dit jaar met 0,9 procent. Ook voor de EU-landen die de euro als munt hanteren voorspelt de Commissie groei, met 0,8 procent. Volgens de prognose neemt de economische activiteit in de EU in 2025 toe met 1,5 procent en met nog eens 1,6 procent in 2026.

De inflatie in de eurozone lijkt in 2024 te halveren, van 5,4 procent vorig jaar naar 2,4 procent in 2024. Komend jaar daalt de inflatie nog steeds maar minder snel. De Commissie verwacht een inflatiepercentage van 2,1 procent en 1,9 procent in 2026. Het doel is maximaal 2 procent.

Belangrijke risico's

Ook de werkgelegenheid blijft groeien, maar wel langzamer dan voorheen. In 2024 groeide de werkgelegenheid in de EU met 0,8 procent. In 2025 verwacht de Commissie een groei van 0,5 procent.

Ondanks een positieve vooruitblik ziet de Europese Commissie een aantal belangrijke risico's, zoals de oorlog in Oekraïne en de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Die brengen vooral de energievoorziening in gevaar en kunnen leiden tot hogere prijzen voor consumenten. Ook protectionistische maatregelen van landen buiten de EU kunnen de Europese economie hard raken.

Meer uit Financieel

Duitse industrie schrapt groeiverwachting, nu stagnatie in 2026

HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.

15 minuten geleden
Veel interesse voor failliete onlinewoonwinkel FonQ

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.

33 minuten geleden
Nederlandse CO2-uitstoot gestegen door toename in energiesector

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.

1 uur geleden
FT: Zweden beschuldigt Rusland van manipuleren cijfers economie

STOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.

1 uur geleden
Kifid krijgt fors meer klachten over financiële dienstverleners

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben fors meer klachten ingediend over verzekeraars, banken en andere financiële dienstverleners bij klachteninstituut Kifid. Het instituut ontving vorig jaar in totaal 7832 klachten, ruim 1800 meer dan in 2024.

1 uur geleden
AEX-index zakt na nieuwe sluiting Straat van Hormuz door Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie en gas werden daardoor weer duurder na de forse prijsdalingen op vrijdag.

2 uur geleden
Fiscus en Dienst Toeslagen: geld per 1 mei naar rekening Rabobank

DEN HAAG (ANP) - Consumenten en bedrijven moeten geld dat ze betalen aan de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen vanaf 1 mei overmaken naar een ander rekeningnummer. Ook mensen die belasting of te veel ontvangen toeslagen terugkrijgen van deze diensten, krijgen dat vanaf volgende maand via een rekeningnummer van Rabobank. Hiervoor waarschuwen de Belastingdienst en de Dienst Toeslagen.

2 uur geleden