Europese Commissie start onderzoek naar overname Figma door Adobe
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie stelt een diepgaand onderzoek in naar de overname van fotobewerkings- en designsoftwarebedrijf Figma door Photoshop-maker Adobe, heeft de Europese concurrentiewaakhond bevestigd. Eerder schreef zakenkrant Financial Times al op basis van ingewijden dat er een onderzoek kwam naar de deal ter waarde van 20 miljard dollar (ruim 18 miljard euro).
De Europese Commissie is bang voor minder concurrentie, minder keuze en hogere prijzen voor gebruikers en minder innovatie. Een "belangrijke concurrentiekracht" kan hiermee verdwijnen, waarschuwde Brussel maandag.
"We streven ernaar ervoor te zorgen dat gebruikers toegang blijven houden tot een breed scala aan digitale creatieve tools waaruit ze kunnen kiezen", stelt verantwoordelijk Eurocommissaris Margrethe Vestager.
Zorgen
De deal stond eerder ook al bij andere toezichthouders op de radar. In het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten maken de marktwaakhonden zich eveneens zorgen om de deal. Die werd in september vorig jaar aangekondigd.
Het onlinepakket Figma maakte naam omdat het goedkoper en makkelijker in gebruik was dan de diensten van Adobe.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
52 minuten geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.
4 uur geleden