
Europese Commissie onderzoekt overname Autotalks door Qualcomm
DEN HAAG (ANP) - De Europese Commissie start een onderzoek naar de overname van Autotalks door chipmaker Qualcomm. Het uitvoerende orgaan van de EU geeft daarmee gehoor aan een oproep van onder andere de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De Nederlandse toezichthouder is bezorgd dat deze overname slecht kan zijn voor de concurrentie en leidt tot hogere prijzen, slechtere kwaliteit of minder innovatie.
Qualcomm en het Israëlische Autotalks maken allebei chips die gebruikt worden in rijhulpsystemen voor auto’s die de verkeersveiligheid verbeteren. Met behulp van deze systemen gaan auto's bijvoorbeeld sneller remmen zodra een andere auto te dichtbij komt. Momenteel zijn er twee verschillende technische standaarden voor chips in rijhulpsystemen. Autotalks is het enige bedrijf dat chips maakt die beide standaarden kunnen gebruiken. Qualcomm, een van de grootste chipfabrikanten ter wereld, wil het bedrijf daarom graag in handen krijgen.
Deze overname hoeft gezien de beperkte omvang normaal niet gemeld te worden bij de Europese Commissie, maar de ACM heeft hier samen met enkele andere Europese mededingsautoriteiten expliciet om gevraagd. "Autotalks is een kleine onderneming met weinig omzet, maar heeft wel veelbelovende technieken en producten voor de verdere ontwikkeling van verkeersveiligheidssystemen in voertuigen", zegt ACM-voorzitter Martijn Snoep. "Door de overname kan Qualcomm zo dominant worden op dit gebied dat ze concurrenten en alternatieve systemen makkelijk van de markt af kan drukken."
Meer uit Financieel
SAS VAN GENT (ANP) - Het voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil eind dit jaar stoppen met de verwerking van tarwe, de raffinaderij en de productie van ethanol in zijn fabriek in Sas van Gent. De gedeeltelijke stopzetting heeft mogelijk gevolgen voor ongeveer 120 medewerkers, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving van PZC.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) heeft Steve Evers benoemd tot de nieuwe algemeen voorzitter. Vorig jaar oktober overleed toenmalig voorzitter Peter Brussel onverwacht, waarna vicevoorzitter Lana Goutsmits-Gerssen zijn taken waarnam.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.
2 uur geledenMANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.
3 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.
3 uur geleden