Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese Commissie compleet, Landbouw naar Luxemburg

Europese Commissie compleet, Landbouw naar Luxemburg

STRAATSBURG (ANP) - Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, heeft dinsdag de kandidaten bekendgemaakt van de nieuwe Europese Commissie. Die bestaat uit 27 leden, inclusief zijzelf als voorzitter. Zoals eerder was uitgelekt, krijgt Wopke Hoekstra de portefeuille Klimaat en Schone Groei. De voor Nederland belangrijke portefeuille Landbouw gaat naar de Luxemburger Christophe Hansen.

Migratie gaat naar de Oostenrijker Magnus Brunner en Financiën naar de Pool Piotr Serafin. Visserij en Oceaan, een andere voor Nederland belangrijke post, is toebedeeld aan de Cyprioot Costas Kadis.

De Deen Dan Jørgensen krijgt de nieuwe portefeuille Energie en Huisvesting. De Sloveense kandidaat Marta Kos (EU-uitbreiding) moet nog worden goedgekeurd door het parlement van Slovenië.

Kandidatenlijst

De kandidatenlijst bestaat uit zestien mannen en elf vrouwen. Von der Leyen wilde een Europese Commissie met evenveel vrouwen als mannen en heeft daar bij de lidstaten stevig op aangedrongen.

Nu de kandidaten en hun portefeuilles van de nieuwe Europese Commissie bekend zijn, kan het Europees Parlement de hoorzittingen met de kandidaten gaan inplannen. Daarvoor moet het Europees Parlement ook nog alle 'mission letters' krijgen, de opdrachtbrieven van Von der Leyen aan de Eurocommissarissen voor hun portefeuille. Daarnaast moeten de cv's voor het Europarlement beschikbaar zijn en onderzoek worden gedaan naar eventuele belangenverstrengeling.

Hoorzittingen

Het is nog niet duidelijk wanneer de hoorzittingen kunnen worden gehouden. Mogelijk wordt dat pas in november. In de regel wordt er altijd minstens één kandidaat-Eurocommissaris door het Parlement afgekeurd. Dan moet de betreffende lidstaat een nieuwe kandidaat naar voren schuiven.

Het was de bedoeling dat de nieuwe Europese Commissie op 1 november met haar nieuwe termijn van vijf jaar van start zou gaan. In Brussel gaat men nu uit van 1 december. Von der Leyen wilde daar dinsdag niets over zeggen. Ze wil dat de nieuwe Europese Commissie zo snel mogelijk aan de slag gaat, maar de procedure in het Europees Parlement moet ook zorgvuldig gebeuren, benadrukte ze tijdens een persconferentie.

Meer uit Buitenland

VK en Frankrijk bombarderen complex Islamitische Staat in Syrië

N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea

1 uur geleden
NYT: veertig doden bij aanvallen VS op Venezuela

CARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.

1 uur geleden
Tienduizenden huishoudens in Berlijn mogelijk dagen zonder stroom

BERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.

1 uur geleden
Media: Maduro aangekomen in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.

7 uur geleden
Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

9 uur geleden
Nieuwe doden bij protesten in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.

10 uur geleden
Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.

11 uur geleden