Europese Commissie akkoord met 70 miljoen steun voor glastuinbouw
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft ingestemd met 70 miljoen euro Nederlandse steun aan middelgrote en kleine bedrijven in de glastuinbouwsector die economisch worden geraakt door de oorlog in Oekraïne. Het gaat om steun in de vorm van garanties op leningen.
De garanties voor de betrokken kaskwekers dekken 70 procent van de lening en hebben een looptijd van vier jaar, met de mogelijkheid tot verlenging tot zes jaar in specifieke situaties, meldt de commissie. Volgens het dagelijks EU-bestuur is de Nederlandse regeling "noodzakelijk, passend en evenredig om een ernstige verstoring in de economie te verhelpen". De garanties mogen tot uiterlijk 31 december 2023 worden verleend.
De commissie heeft vorige maand de staatssteunregels opnieuw tijdelijk versoepeld om lidstaten de kans te geven hun economie ongestraft te ondersteunen "in de context van de huidige geopolitieke crisis". Het gaat hier om maatregelen ter ondersteuning van sectoren die essentieel zijn om de groene transitie te versnellen en om de afhankelijkheid van brandstof te verminderen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
7 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
12 uur geleden