Europese beurzen sluiten grotendeels in de min
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag overwegend lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de recente opmars en hielden hun kruit droog met het oog op het cijferseizoen dat later deze week echt op gang komt. Verlaagde economische ramingen van het IMF drukten ook enigszins op het sentiment. Uit de Verenigde Staten kwam weinig nieuws, daar waren de beurzen gesloten vanwege Martin Luther King Day.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,2 procent lager op 614,23 punten. De MidKap steeg 0,4 procent tot 944,36 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent. De Duitse DAX dikte 0,2 procent aan.
ABN AMRO kreeg een adviesverlaging van RBC aan de broek en de bank was de hekkensluiter in de AEX-index met een min van 1,8 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer verloor 1 procent nadat Goldman Sachs het advies voor die onderneming had verlaagd. Biotechnologiebedrijf Galapagos was de koploper bij de grote bedrijven met een winst van 2,8 procent.
Fagron
In de MidKap stond apotheektoeleverancier Fagron bovenaan met een winst van 3,2 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM kampte met een adviesverlaging door Davy en sloot de rij met een verlies van 4,6 procent. De fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel zakte 4,3 procent op de lokale markt na een winstwaarschuwing.
In Helsinki kreeg de Finse roestvrijstaalmaker Outokumpu er ruim 12 procent bij na een positief handelsbericht. Branchegenoot Aperam won 1,3 procent in Amsterdam. Telefónica dikte 2,7 procent aan in Madrid. Een groep investeerders heeft naar verluidt 10 miljard euro over voor 51 procent van de Latijns-Amerikaanse activiteiten van de Spaanse telecomprovider, met uitzondering van die in Brazilië.
Koersen
Sirius Minerals won 2,6 procent in Londen. Mijnbouwonderneming Anglo American (min 0,2 procent) neemt zijn branchegenoot over voor omgerekend 474 miljoen euro. In Frankfurt verloor Lufthansa 2 procent. De vakbond voor cabinepersoneel Ufo heeft nieuwe stakingen aangekondigd bij de Duitse luchtvaartmaatschappij.
De euro was 1,1083 dollar waard tegen 1,1095 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 58,77 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 65,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
30 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
7 uur geleden