Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen schudden inflatiezorgen af, AEX fractie hoger

Europese beurzen schudden inflatiezorgen af, AEX fractie hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen vrijdag overwegend licht vooruit. Beleggers trokken zich op aan het nieuwe slotrecord van de S&P 500-index op Wall Street en lieten zich niet van de wijs brengen door de sterk oplopende inflatie in de Verenigde Staten. Volgens centrale bankiers worden de prijzen aangejaagd door de heropening van de economie en zal het gemiddelde prijspeil in de toekomst weer dalen.

Op het Damrak beleefde de Twentse waterfilteraar NX Filtration een weinig enerverend beursdebuut. De koers stond op 11,02 euro en noteerde daarmee iets boven de introductieprijs van 11 euro per aandeel. Het bedrijf haalde met de beursgang 165 miljoen euro op. Het geld zal worden gebruikt om de verdere groei van het waterzuiveringstechnologiebedrijf uit Enschede te financieren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 725,61 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 1066,30 punten onder aanvoering van metalenspecialist AMG (plus 2,1 procent). Frankfurt en Parijs klommen tot 0,5 procent. De Londense FTSE-index steeg 0,6 procent dankzij een sterker dan verwachte groei van de Britse economie in april.

Signify

Verlichtingsbedrijf Signify en informatieleverancier RELX gingen aan kop in de AEX met winsten van rond de 1 procent. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, sloot de rij met een min van ruim 2 procent.

Prosus daalde 0,7 procent. De techinvesteerder verwacht in het afgelopen boekjaar, dat eindigde op 31 maart, een hogere winst te hebben behaald. Op 21 juni brengt het bedrijf de volledige jaarcijfers naar buiten. Ondanks de winstgroei van Prosus zijn grote aandeelhouders van het bedrijf niet tevreden. Volgens mediaberichten ontving Prosus deze week een brief van Zuid-Afrikaanse vermogensbeheerders, waarin ze hun ongenoegen uitten over de onderwaardering van het bedrijf.

Deutsche Bank

In de MidKap klom GrandVision 0,2 procent. Ook de Turkse mededingingstoezichthouder heeft goedkeuring gegeven voor de overname van het moederbedrijf van optiekketens Pearl en Eyewish door het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica. Daarmee zijn alle goedkeuringen binnen voor de overname.

Deutsche Bank zakte 3,5 procent in Frankfurt. Volgens persbureau Reuters oefent de Europese Centrale Bank druk uit op de grootste bank van Duitsland om snel een opvolger te vinden voor voorzitter Paul Achleitner, die volgend jaar met pensioen gaat.

De euro stond op 1,2160 dollar, tegen 1,2170 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 70,40 dollar. Brentolie klom ook 0,2 procent in prijs, tot 72,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

12 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

13 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

13 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

15 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

16 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

23 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

1 dag geleden