Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen schieten omhoog door hoop op einde recessie

Europese beurzen schieten omhoog door hoop op einde recessie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag 2,5 procent hoger de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen eindigden de belangrijkste graadmeters fors hoger. Beleggers zijn opgetogen over nieuwe cijfers van marktonderzoeker Markit die erop wijzen dat Europese landen de door corona veroorzaakte recessie snel van zich afschudden.

Markit publiceerde zijn maandelijkse graadmeters die de activiteit van het bedrijfsleven weergeven. Die wezen voor de maand april op de sterkste economische groei in de eurozone in de afgelopen 9 maanden, na maanden van krimp die de reeks lockdowns in de Europese Unie heeft veroorzaakt.

De AEX eindigde uiteindelijk op 714,14 punten. De MidKap won ruim 2 procent tot 1.045,97 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt stegen tot meer dan 2 procent en Londen ging 1,7 procent omhoog.

Beleggers kregen ook een keur aan kwartaalberichten van grote bedrijven te verwerken. De combinatie met de positieve macro-economische cijfers lijkt pessimisme op de handelsvloeren in één keer te hebben weggevaagd, want dinsdag verloor de Amsterdamse beurs nog 2,2 procent.

ASML herstelt

Bij de hoofdfondsen toonde chipmachinefabrikant ASML sterk herstel met een winst van bijna 5 procent. De handelsupdate van DSM viel ook goed. Dankzij een sterk gestegen vraag naar kunststofvezels en andere materialen van het speciaalchemieconcern verhoogde het bedrijf zijn winstverwachtingen voor de rest van het jaar op. Het aandeel DSM werd 4,4 procent meer waard.

In de MidKap werd kunstmestproducent OCI een tiende meer waard na het opkrikken van de prognoses. Technologiegroep TKH deed hetzelfde en behoorde met een plus van 6,4 procent ook tot de grote winnaars onder de middelgrote beursfondsen.

In Frankfurt steeg Deutsche Post DHL Group 4,6 procent. De Duitse post- en pakketbezorger boekte een recordresultaat in het eerste kwartaal door de sterke toename van onlinewinkelen tijdens de lockdowns. Hugo Boss klom 5,2 procent. Het Duitse modehuis voorziet een herstel van de verkopen door de versoepelingen van de coronamaatregelen in veel landen.

De euro was 1,2002 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 66,07 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 69,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TikTok Shop komt naar Nederland, Consumentenbond waarschuwt

AMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.

4 minuten geleden
FT: EU wil importquota en -tarieven tegen China uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.

7 minuten geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

6 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

7 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

8 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

9 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

10 uur geleden