Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen schieten omhoog door hoop op einde recessie

Europese beurzen schieten omhoog door hoop op einde recessie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag 2,5 procent hoger de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen eindigden de belangrijkste graadmeters fors hoger. Beleggers zijn opgetogen over nieuwe cijfers van marktonderzoeker Markit die erop wijzen dat Europese landen de door corona veroorzaakte recessie snel van zich afschudden.

Markit publiceerde zijn maandelijkse graadmeters die de activiteit van het bedrijfsleven weergeven. Die wezen voor de maand april op de sterkste economische groei in de eurozone in de afgelopen 9 maanden, na maanden van krimp die de reeks lockdowns in de Europese Unie heeft veroorzaakt.

De AEX eindigde uiteindelijk op 714,14 punten. De MidKap won ruim 2 procent tot 1.045,97 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt stegen tot meer dan 2 procent en Londen ging 1,7 procent omhoog.

Beleggers kregen ook een keur aan kwartaalberichten van grote bedrijven te verwerken. De combinatie met de positieve macro-economische cijfers lijkt pessimisme op de handelsvloeren in één keer te hebben weggevaagd, want dinsdag verloor de Amsterdamse beurs nog 2,2 procent.

ASML herstelt

Bij de hoofdfondsen toonde chipmachinefabrikant ASML sterk herstel met een winst van bijna 5 procent. De handelsupdate van DSM viel ook goed. Dankzij een sterk gestegen vraag naar kunststofvezels en andere materialen van het speciaalchemieconcern verhoogde het bedrijf zijn winstverwachtingen voor de rest van het jaar op. Het aandeel DSM werd 4,4 procent meer waard.

In de MidKap werd kunstmestproducent OCI een tiende meer waard na het opkrikken van de prognoses. Technologiegroep TKH deed hetzelfde en behoorde met een plus van 6,4 procent ook tot de grote winnaars onder de middelgrote beursfondsen.

In Frankfurt steeg Deutsche Post DHL Group 4,6 procent. De Duitse post- en pakketbezorger boekte een recordresultaat in het eerste kwartaal door de sterke toename van onlinewinkelen tijdens de lockdowns. Hugo Boss klom 5,2 procent. Het Duitse modehuis voorziet een herstel van de verkopen door de versoepelingen van de coronamaatregelen in veel landen.

De euro was 1,2002 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 66,07 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 69,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

36 minuten geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

2 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

3 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

5 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

5 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

6 uur geleden