Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europese beurzen houden schade beperkt, AEX zakt dik 1 procent

Europese beurzen houden schade beperkt, AEX zakt dik 1 procent

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen wisten vrijdag de schade beperkt te houden, na de koersduikelingen op Wall Street en de Aziatische markten. Een sterke stijging van de rentes op de obligatiemarkten in de Verenigde Staten en Japan joeg beleggers schrik aan. Op de Europese obligatiemarkten bleven grote rentestijgingen echter uit. Rentes op staatsleningen met looptijden van tien jaar lopen al enige tijd op. Dit komt doordat beleggers rekenen op een sterk herstel van de coronacrisis. Een hogere rente maakt aandelen echter minder aantrekkelijk als belegging.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,3 procent lager op 655,88 punten. Bijna alle 25 bedrijven in de hoofdindex stonden in het rood. De MidKap zakte 0,9 procent tot 982,93 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen daalden tot 0,5 procent.

IMCD (plus 1 procent) was de enige stijger in de AEX, dankzij goed ontvangen jaarcijfers. De chemicaliëndistributeur zag de omzet in 2020 licht stijgen. Topman Piet van der Slikke sprak van sterke resultaten met een goed einde van het jaar. Voor het lopende jaar geeft het bedrijf vanwege de onzekerheden rond de coronapandemie echter geen concrete verwachting af.

ArcelorMittal

Staalmaker ArcelorMittal was de grootste daler bij de hoofdbedrijven, met een min van 2,8 procent. Biotechnoloog Galapagos en olieproducent Shell volgden met verliezen van 1,8 procent. De chipbedrijven ASMI en AMSL zakten 1,6 procent, na de zware koersverliezen in de Amerikaanse chipsector.

GrandVision daalde 1,6 procent. Het moederbedrijf van optiekketens als Pearle en Eye Wish liet weten nog altijd achter de geplande miljardenovername door brillenconcern EssilorLuxottica te staan. De twee beoogde fusiepartners vechten sinds de uitbraak van de coronapandemie een juridisch conflict uit rond de overnamedeal.

Londen

In Londen steeg IAG bijna 5 procent. Het moederbedrijf van British Airways en Iberia leed afgelopen jaar een miljardenverlies en waarschuwde dat de coronacrisis nog niet voorbij is. Beleggers hopen echter op een versoepeling van de internationale reisbeperkingen voor het belangrijke zomerseizoen. Concurrent Air France-KLM klom 3,5 procent in Amsterdam. In Brussel zakte Proximus 8,5 procent door tegenvallende vooruitzichten van het Belgische telecombedrijf.

De euro was 1,2125 dollar waard, tegenover 1,2228 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 63,07 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent minder, op 66,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

18 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

19 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

19 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

21 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

22 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

1 dag geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

1 dag geleden