Europese autoverkopen weer in de lift
BRUSSEL (ANP) - In Europa zijn in november meer auto's verkocht dan in dezelfde maand een jaar eerder. Het aantal registraties steeg vorig maand met 4,9 procent tot bijna 1,2 miljoen auto's, meldt de Europese branchevereniging voor de auto-industrie ACEA.
Dat de autoverkopen stegen, komt vooral doordat november 2018 een erg slechte maand voor de autoverkoop was. Toen werden veel minder auto's op kenteken gezet omdat kort daarvoor strengere emissietests waren ingevoerd.
Gemeten over de maanden januari tot en met november ligt de autoverkoop bijna op het niveau van 2018. In totaal zijn er de voorbije elf maanden iets meer dan 14,5 miljoen auto's verkocht in de Europese Unie en leden van de Europese Vrijhandelsassociatie, 0,3 procent minder dan vorig jaar.
In bijna alle grote automarkten, namelijk Duitsland, Spanje, Italiƫ en Frankrijk, was er in november sprake van groei. Alleen in het Verenigd Koninkrijk was een afname van 1,3 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.
3 uur geleden