Europees Parlement stemt eerder over verlaging status van de wolf
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement gaat donderdag al stemmen over het aanpassen van de beschermingsstatus van de wolf. Een meerderheid van het parlement stemde er dinsdag mee in dit met voorrang te behandelen.
Vorig jaar besloot de Conventie van Bern de beschermingsstatus van de wolf te verlagen van 'strikt beschermd' naar 'beschermd'. Met de nieuwe status worden de regels voor het jagen op de wolf versoepeld.
Lidstaten en de Commissie hebben al ingestemd met het veranderen van de beschermingsstatus. Het Europees Parlement is het laatste EU-instituut dat nog moet instemmen voordat de regels rondom wolfsbescherming formeel kunnen worden aangepast.
'Actief beheer'
De Europese Volkspartij (EVP), de grootste partij, zal instemmen met de verlaagde beschermingsstatus. "Dit zal de zorgen van veel boeren en plattelandsgemeenschappen wegnemen", vindt een Italiaanse EVP'er.
"Hiermee wordt op Europees niveau het laatste obstakel weggenomen voor een actief beheer van de wolf. Zeker in de Nederlandse context is dat hard nodig", denkt de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP), onderdeel van de Europese Conservatieven en Hervormers (ECR).
Tegenstanders zijn bezorgd dat er door de veranderde status straks gejaagd zal worden op alle wolven, niet alleen op probleemwolven. "Deze politieke beslissing is niet gestoeld op de wetenschap: die zegt nog steeds dat veel wolvenpopulaties in Europa niet in goede staat zijn", zegt de Nederlandse Europarlementariër Bas Eickhout (GL-PvdA). Hij is bovendien bang dat dit een voorbode zal zijn om meer diersoorten minder te beschermen. "Hiermee is de discussie over de wolf een gevaar voor de natuur in Europa geworden."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.
9 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.
17 uur geleden