Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europees OM rolt netwerk op, verdacht van 'ongekende' btw-fraude

Europees OM rolt netwerk op, verdacht van 'ongekende' btw-fraude

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) heeft deze week een crimineel netwerk opgerold dat betrokken zou zijn bij "ongekende" btw-fraude. Dat meldt Europol, dat samen met opsporingsinstanties uit zestien landen de internationale operatie heeft ondersteund. Het EPPO vermoedt dat ruim vierhonderd bedrijven betrokken zijn bij de fraude rond de handel in elektronische producten. Geschat wordt dat het btw-verlies rond de 297 miljoen euro bedraagt.

Uit het onderzoek komt naar voren dat de verdachten bedrijven hebben opgericht in vijftien lidstaten van de Europese Unie. Deze bedrijven verkochten voor bijna 1,5 miljard euro aan populaire elektronische apparaten via onlinemarktplaatsen aan klanten binnen de EU. Deze klanten betaalden daar btw over, maar de bedrijven droegen deze niet af. Andere bedrijven binnen het netwerk vroegen daarentegen wel de btw terug bij de belastinginstanties. De opbrengsten daarvan werden vervolgens overgemaakt naar offshore bankrekeningen.

Het EPPO vermoedt dat het complexe fraudenetwerk de opbrengsten uit drugshandel, beleggingsfraude en verschillende vormen van cybercriminaliteit witwaste. Ook toonde het onderzoek een mogelijke connectie met de Russische georganiseerde misdaad aan. "Bewijsmateriaal suggereert dat deze groepen middelen in de criminele operatie injecteerden in ruil voor periodieke betalingen en invloed uitoefenden op bepaalde aspecten van het beheer ervan", stelt Europol daarover.

Bankrekeningen

Deze week werden onder leiding van het EPPO ruim driehonderd zoekacties uitgevoerd in zestien landen. Daarbij werden 32 mensen uit Estland, Letland en Litouwen aangehouden. Drie van hen zitten nog vast. De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) was namens Nederland betrokken bij de operatie. De rol van de opsporingsdienst van de Nederlandse Belastingdienst is onduidelijk. De FIOD was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Daarnaast namen de autoriteiten een grote hoeveelheid smartphones en andere elektronica in beslag met een waarde van bijna 48 miljoen euro, evenals verschillende dure auto's en bijna 127.000 euro aan contanten. Verder werden 62 bankrekeningen bevroren waar in totaal ruim 5,5 miljoen euro op stond. Volgens Europol gaat het hier om voorlopige resultaten die de komende dagen nog kunnen wijzigen.

Meer uit Financieel

Media: TikTok bouwt nieuwe versie app voor gebruikers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.

8 uur geleden
Washington: aantal grote handelsakkoorden op komst

WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.

11 uur geleden
China legt importbeperkingen op voor medische apparatuur uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.

17 uur geleden
Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

1 dag geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

1 dag geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

1 dag geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

1 dag geleden