'Europees geneesmiddelenbureau keurt vaccin 23 december goed'
BERLIJN (ANP/RTR) - Het Europese geneesmiddelenbureau EMA keurt volgens bronnen van de Duitse krant Bild 23 december het Amerikaans-Duitse coronavaccin van Pfizer en BioNTech goed. EMA had eerder aangegeven dat het uiterlijk op 29 december uitsluitsel zou willen geven en uiterlijk veertien dagen later met de conclusie zou komen over het vaccin van de Amerikaanse farmaceut Moderna.
Het EMA wil de datum van 23 december desgevraagd niet bevestigen of ontkennen.
Bild berichtte eerder op dinsdag al dat de 'medicijnenwaakhond' EMA onder druk staat om 23 december het middel goed te keuren. Dat kan volgens Berlijn niet langer wachten. Bondkanselier Merkel en haar ministerie van Gezondheid hebben volgens de krant grote druk uitgeoefend, omdat er veel besmettingen zijn vastgesteld en ook omdat BioNTech een Duitse farmaceut uit Mainz is. Het vaccin wordt al toegediend in Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Canada. Het is ook goedgekeurd in Bahrein en Singapore.
Strenge lockdown
Volgens de Duitse regering "zijn er vragen gerezen over de daadkracht van de Europese Unie", aldus Bild. Gezondheidsminister Jens Spahn zei maandag al dat Duitsland graag voor de kerst het vaccin goedgekeurd wil hebben, om voor het einde van het jaar te beginnen met vaccineren.
Het land van 83 miljoen inwoners gaat woensdag weer in een strenge lockdown tot zeker 10 januari. Het land telt op dit moment ongeveer 350.000 patiënten inclusief bijna 4700 kritieke gevallen. Dit jaar zijn bijna 23.000 sterfgevallen toegeschreven aan Covid-19.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
7 uur geleden