Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Europarlement fel op Hongarije in debat over verbod pride

Europarlement fel op Hongarije in debat over verbod pride

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft zich woensdag in een debat fel uitgelaten over Hongarije om de verboden pride. Ook uitten Europarlementariërs hun afkeer over de wet die de "bevordering en tentoonspreiding" van homoseksualiteit verbiedt. Het verbod en de wet zijn nodig om kinderen te beschermen, zegt de partij van premier Viktor Orbán.

"Deze wetten gaan niet over het beschermen van kinderen of soevereiniteit, maar over het tot zwijgen brengen van critici en het controleren van de openbare ruimte", zei de Hongaarse Europarlementariër Zoltán Tarr van de centrumrechtse EVP.

Tineke Strik (GroenLinks-PvdA), speciaal rapporteur namens het Europees Parlement over Hongarije, zei dat het verbieden van de pride geen op zichzelf staand incident is, maar dat Hongarije "snel in een dystopische politiestaat verandert". Volgens VVD-Europarlementariër Anouk van Brug gaat het verbieden van pride "vol tegen onze vrije waarden in. Wie discrimineert, verdient geen financiële steun uit Brussel."

Reacties

Een parlementariër van de radicaal rechtse Patriotten voor Europa, de politieke groep waar Orbáns partij Fidesz toe behoort, noemt het debat "een verspilling van tijd". Hij zegt dat de democratie van Hongarije "op orde is".

Meerdere partijen roepen de lidstaten en de Europese Commissie op opvolging te geven aan artikel 7, waarmee Hongarije het stemrecht kan worden ontnomen. Met een compromis met Orbán "win je niet", uitsluiten is de enige optie, zei de Hongaarse sociaaldemocraat Klára Dobrev.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

46 minuten geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

47 minuten geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

2 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

7 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

8 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

9 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

9 uur geleden