Europa doet landbouwgif thiacloprid in de ban
BRUSSEL (ANP) - Het in de landbouw gebruikte bestrijdingsmiddel thiacloprid wordt verboden in de EU omdat het risico’s voor de gezondheid en het milieu met zich meebrengt. De Europese Commissie maakte maandag officieel bekend de vergunning niet te verlengen, op basis van een wetenschappelijk advies van de Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA).
EU-commissaris Stella Kyriakides (Gezondheid en Voedselveiligheid) wijst erop dat het pesticide zorgelijke gevolgen heeft voor het grondwater. Het door chemieconcern Bayer ontwikkelde middel wordt ook in verband gebracht met kanker.
Thiacloprid is een van de vijf zogeheten neonicotinoïden die eerder beperkt werden toegestaan in Europa. De EU-landen stemden vorig jaar al in met een verbod op drie daarvan vanwege hun schadelijkheid voor hommels, wilde bijen en honingbijen. Gebruik in kassen blijft toegestaan.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.
18 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.
21 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.
56 minuten geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
58 minuten geledenNORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.
1 uur geleden