Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eurocontrol: vluchten Europa weer bijna op niveau van voor corona

Eurocontrol: vluchten Europa weer bijna op niveau van voor corona

BRUSSEL (ANP) - Het aantal vluchten in Europa lag vorige maand weer bijna op het niveau van voor de coronapandemie, meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Voor het eerst sinds de pandemie is meer dan een miljoen keer gevlogen in een maand. Dat gebeurde voor het laatst in september vier jaar geleden.

In juli 2019 lag het aantal vluchten nog wel hoger, namelijk op bijna 1,1 miljoen. Daarom is het totale vliegverkeer volgens Eurocontrol nog niet helemaal op het niveau van voor corona. In ongeveer de helft van de lidstaten vlogen wel meer vliegtuigen dan in juli 2019 of net zoveel. Vooral in Zuidoost-Europa werd meer gevlogen.

Vluchten liepen wel vaker vertraging op dan een jaar geleden. Dat komt volgens Eurocontrol door het weer, bijvoorbeeld door onweersbuien in onder meer Duitsland en Hongarije.

Meer uit Financieel

Apple wint rechtszaak tegen Nederlandse verkoper namaak-AirPods

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.

19 minuten geleden
Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

39 minuten geleden
Oekraïense miljardair koopt huis in Monaco voor 471 miljoen euro

MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.

40 minuten geleden
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

46 minuten geleden
Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

1 uur geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

2 uur geleden
Duitse kebabketen klaagt over gebruik Krispy Kebab door KFC

BIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.

2 uur geleden