Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Euro zakt weg na uitschrijven vervroegde Franse verkiezingen

Euro zakt weg na uitschrijven vervroegde Franse verkiezingen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De euro heeft aan waarde verloren sinds president Emmanuel Macron vervroegde verkiezingen in Frankrijk heeft uitgeschreven. De waarde van de Europese munt daalde naar het laagste niveau in bijna een maand tijd. De Europese verkiezingen hebben ervoor gezorgd dat regerende partijen stemmen hebben ingeleverd, naast Frankrijk ook in Duitsland. Daardoor voorzien analisten extra druk op de euro.

De euro was maandagochtend 1,0751 dollar waard, tegen 1,0806 dollar bij het slot van de Europese beurshandel op vrijdag. Op die dag kwam ook een rapport over de Amerikaanse arbeidsmarkt naar buiten, waarvan de cijfers sterker waren dan verwacht. Die brachten de grootste waardedaling van de euro teweeg sinds april, doordat de dollar in waarde omhoogschoot omdat de Amerikaanse centrale bank mogelijk lang gaat wachten met het verlagen van de rente.

Analisten volgen de ontwikkelingen in Frankrijk op de voet, nu de voorlopige uitslagen van de Europese verkiezingen binnendruppelen. Zo lijkt de radicaal-rechtse partij RN van Marine Le Pen in dat land twee keer zoveel stemmen te hebben gekregen als de partij van Macron. Mocht RN de grootste worden na nationale verkiezingen, dan leidt dat tot minder inspraak van de president bij binnenlandse aangelegenheden.

Onverwacht element

"Dat is waarschijnlijk enigszins slecht nieuws voor de markten", zegt hoofdeconoom Holger Schmieding van de Duitse investeringsbank Berenberg. "Het introduceert een onverwacht element van onzekerheid." Jan von Gerich, analist bij de Scandinavische bankengroep Nordea, sluit zich daarbij aan. Volgens hem kan die onzekerheid leiden tot minder vertrouwen in de economie en de markt, "in ieder geval in Frankrijk".

"Het vooruitzicht van een radicaal-rechtse overwinning in de Franse vervroegde verkiezingen kan de euro op de korte termijn onder druk houden", stelt Mansoor Mohi-uddin, hoofdeconoom bij Bank of Singapore. Al verwacht hij dat de Amerikaanse data en het rentebeleid aldaar de belangrijkste factoren zullen blijven.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

5 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

8 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

10 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

12 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden