Euro per Thoolse inwoner voor hulp aan Limburg
THOLEN - De gemeente Tholen maakt, op initiatief van de gemeenteraad, het symbolische bedrag van €1,00 per Thoolse inwoner over naar het Nationale Rampenfonds Giro 777 om het leed te verzachten voor de mensen in Zuid-Nederland die getroffen zijn door het hoge water. Dit komt neer op een bedrag van €26.000 euro. Met dit initiatief uiten onze gemeenteraad en het college van B&W hun dankbaarheid voor de hulp die ons in 1953 is geboden, toen grote delen van onder andere Zeeland door de watersnood getroffen waren.
Ook is er een lokaal initiatief, waarbij inwoners Joop Schot en Jolanda Loup, op verschillende punten binnen onze gemeente spullen inzamelen voor slachtoffers van de wateroverlast. De gemeente ondersteunt de uitvoering van dit lokale initiatief. Mocht u spullen beschikbaar stellen bel dan vooraf met Jolanda Loup 06-22338021. Voor het tijdelijk opslaan van spullen heeft de gemeente het BSO-gebouw aan de Zoekweg 2 in Tholen beschikbaar gesteld. Ook het Praetuusje blijft open voor inzamelen. De ingezamelde spullen worden vervoerd naar een centraal punt in Heerlen en komen niet alleen de Limburgse, maar ook Duitse en Belgische slachtoffers ten goede.
Spullen beschikbaar stellen
Er is vooral behoefte aan veel drinkwater, lang houdbare voeding en babyvoeding. Daarnaast is er behoefte aan: toiletspullen (maandverband/tampons), schoonmaakmiddelen en –spullen dierenvoeding, luiers, dompelpompen en droogmachines, schoppen, bezems, kruiwagens, trekkers, luiwagen, grote puinzakken en specie-kuipen en campingartikelen. Zoals: BBQ’s, houtskool, lucifers, aanmaakblokjes, kaarsen, batterijen, zaklampen, kooktoestellen (op campinggas of petroleum), rubberen laarzen/lieslaarzen en USB Powerbanks.
Meer uit Tholen
BRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.
7 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.
8 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
11 uur geledenSINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Stichting Corazon is begonnen met de Caritas-koffieactie, een initiatief waarmee inwoners kunnen bijdragen aan een warmere en eerlijkere samenleving. Het idee: door een pak Fairtrade biologische koffie te bestellen, steun je niet alleen duurzame landbouw, maar ook mensen in de eigen omgeving.
2 dagen geleden