Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU wil bedrijfsregistratie in hele Unie in 48 uur mogelijk maken

EU wil bedrijfsregistratie in hele Unie in 48 uur mogelijk maken

STRAATSBURG (ANP) - Het moet mogelijk worden voor Europese ondernemers om binnen 48 uur hun bedrijf in elke EU-lidstaat te registreren. Dat voornemen staat in een plan van de Europese Commissie om obstakels binnen de interne markt van de EU te verwijderen, aldus voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement.

Het plan, dat ze EU Inc. noemt, wordt volgende maand officieel gepresenteerd. Maar Von der Leyen onthulde al dat erin staat dat Europese bedrijven zich online overal in de Unie kunnen registreren binnen twee dagen. Ook moeten er simpelere regels komen voor de financiering van beginnende en groeiende bedrijven en moeten bedrijven makkelijker failliet kunnen gaan.

Verschillende regels tussen lidstaten zijn een struikelblok voor de concurrentiekracht. "Het IMF stelt dat de belemmeringen tussen lidstaten in onze Unie drie keer zo hoog zijn als in de VS", aldus Von der Leyen. "We hebben de op een na grootste economie ter wereld, maar we rijden ermee met de handrem erop."

Snelheid

De EU moet ook concurrerender worden als het aankomt op de kapitaalmarkt, stelt Von der Leyen. Dat elke lidstaat een verschillend financieel systeem heeft met een eigen toezichthouder is "fragmentatie in extreme vorm". De EU wil al langer een zogeheten Spaar- en Investeringsunie, waarbij de markten van de lidstaten integreren. Het liefst wil Von der Leyen dat met alle 27 lidstaten. Maar het kan ook met een kleinere groep lidstaten als unanimiteit hierover niet mogelijk is, zegt ze nu.

De EU-leiders komen donderdag bij elkaar voor een informeel overleg over de concurrentiekracht. Hoewel er geen beslissingen worden genomen, zijn lidstaten wel gretig om concrete stappen te bespreken, laten EU-bronnen weten. Op een officiële EU-top in maart zouden dan officiële besluiten over het verbeteren van de interne markt worden genomen.

Von der Leyen verwacht ook een snelle beslissing van de lidstaten en het Europees Parlement. "Wat nu telt, is snelheid", zei ze. "Zo krijgen we Europa sneller in beweging - en zo maken we Europa sterker." Met snelle besluitvorming kan EU Inc. eind volgend jaar in werking treden, verwacht Von der Leyen.

Meer uit Financieel

Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

2 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

2 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

11 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

14 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

15 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

15 uur geleden